АЛТЕРНАТИВНИ ПУТ - НАФТОВОД "ДРУЖБА": "Росњефт" понудио немачкој влади нафту из Казахстана
„РОСЊЕФТ ДОЈЧЛАНД“, подружница компаније „Росњефт“, понудила је федералном Министарству економије Немачке алтернативу руској нафти, испорукама из Казахстана с обзиром на намеру власти да се одрекну руске нафте 2023. године, саопштило је пословно удружење Источне Немачке и Берлина.
Фото: Епа
- Као алтернативно решење, Савезно министарство економије и заштите климе Немачке добило је понуду од акционара рафинерије "Росњефт Дојчланд" за куповину сирове нафте у Казахстану“, наводи се у саопштењу, објављеном на сајту удружења.
Према овом алтернативном плану, нафта из Казахстана би се транспортовала нафтоводом "Дружба" до рафинерије у немачком Шведу и неће потпадати под ембарго. Заједно са цевоводним снабдевањем нафте из града Ростока, рад рафинерије у Шведу може бити 100 одсто осигуран, наводи се у саопштењу.
- Ако ништа друго не помогне, пословно удружење у Источној Немачкој и Берлину... захтева да руска нафта настави да тече нафтоводом "Дружба". На крају крајева, нико не може да објасни зашто се гас из Русије може увозити, а нафта не - истиче се у саопштењу.
Подсетимо, немачка влада је саопштила да намерава да се наредне 2023. године одрекне руске нафте.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
УНИШТЕНА ДВА АМЕРИЧКА СИСТЕМА ХИМАРС: Министарство одбране Русије објавило снимак
Препоручујемо
ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ ОРБАНА: Ситуација је опасна, Европа је на прагу рата
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је данас да је ситуација опасна и да је Европа на прагу рата.
15. 11. 2025. у 18:52
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Полиција улетела на свадбу, ХАПСИ МЛАДУ - а тек објашњење! Ово је ЛУДНИЦА (ВИДЕО)
ЧАК и на најлепшим свадбама понекад се десе непредвиђене ситуације, ситне грешке или чак већи инциденти.
14. 11. 2025. у 16:23
Коментари (3)