БЕЛГИЈАНЦИ СУ СМАЊИЛИ ПОТРОШЊУ СТРУЈЕ И ГАСА: Чак 64 одсто становника у страху да неће моћи да плаћају дажбине

П. З. С. / риа.ру

19. 09. 2022. у 22:45

ВЕЋИНА Белгијанаца страхује да неће моћи да плаћају своје рачуне за енергију у наредним месецима, показало је истраживање које су спровели белгијска публикација LeSoir, ТВ канал РТЛ и Ипсос.

БЕЛГИЈАНЦИ СУ СМАЊИЛИ ПОТРОШЊУ СТРУЈЕ И ГАСА: Чак 64 одсто становника у страху да неће моћи да плаћају дажбине

Фото: Free Images Pixabay


- 64% Белгијанаца страхује да неће моћи да плате рачуне за енергију, пише LeSoir. Осам од десет испитаника пријавило је да је смањило потрошњу струје, гаса, горива за грејање.
Поред тога, око 40% Белгијанаца је признало да су били приморани да користе своју уштеђевину или чак позајмљују средства за плаћање рачуна.

Истовремено, 37% не рачуна на органе власти било ког нивоа у решавању енергетских проблема. Мишљење осталих подељено је између руководства ЕУ, белгијске савезне владе и локалних власти.

Сваки трећи испитаник Белгијанаца пријавио је смањење здравствене потрошње због високих цена енергије. Истраживање је спроведено од 7. до 13. септембра 2022. године. Присуствовало је 2602 испитаника старости 18 и више година. Максимална грешка је од 3,1% до 4% у зависности од региона.

Истраживање је спроведено пре најаве нових мера подршке грађанима, које је прошлог петка објавила белгијска влада. Нове мере би у новембру и децембру требало да уштеде до 200 евра најугроженијим грађанима. Локални медији су ове мере већ критиковали као недовољне.

Запад је појачао санкциони притисак на Русију због рата у Украјини, што је довело до повећања цена струје, горива и хране у Европи и САД. Руски председник Владимир Путин раније је изјавио да је политика обуздавања и слабљења Русије дугорочна стратегија Запада, а санкције су задале озбиљан ударац целокупној глобалној економији.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.

13. 02. 2026. у 12:40

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из Чавоглава - поред њега и Пленковић и први човек Загреба

БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба

ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.

14. 02. 2026. у 14:35

Коментари (0)

КАКВИ ПРЕВАРАНТИ! Брука и срамота, невероватан СКАНДАЛ на Олимпијским играма, овакво варање се не памти! (ВИДЕО)