БОГАТИ ЋЕ СЕ СПАСТИ, СИРОМАШНИ ЋЕ ПРОПАСТИ: Тензије у Европској унији - Немачка гледа своје интересе и нарушава јединство
04. 10. 2022. у 10:02
ПРЕ десетак година, када је Европа била у кризи, Немачка је предводила тежњу ка штедњи. Сада се остатак Европе љути због велике потрошње Немачке на субвенције за енергију за коју се плаше да би могла да погорша политички експлозивну поделу између богатих и сиромашних на континенту.
Pa, čemu onda služi članstvo u EU, ako u ovako kriznim situacijama nema kompetentne solidarnosti ??? Nema drugog zaključka, osim da je "članstvo" ustvari pristanak na pokoravanje najjačima ...
А да ли је неко очекивао другачије од Немаца? Кад и како су они помогли било коме?
Nisu nikad ni bili jedinstveni, a još manje jednaki.
Ovu americku pudlicu pod hitno poslati u kucicu... Dok nije kasno
Nemacka radi sve da sacuva sebe. Gazi preko leseva samo da se ona izvuce iz krize. Koje je to ruglo od drzave. Kad se ostali bore za opstanak u ovim teskim vremenima za ceo svet, svi dobiju po nosu. Njima se ne oprasta borba za svoj narod i svoju zemlju. Ko se drzne da svoju drzavu i narod sacuva od propasti, odmah mu se lome krila, ucenama, pretnjama i pritiscima. Ljudi moji, ima li u ovom trulom zapadu bar d- od demokratije, p- od pravedosti, s-samilosti za druge manje i nemocnije drzave koje su na ivici bede? Nema, nece nikada ni biti, zato Srbija ne treba vise da se obazire ni nakoga vec da gleda sebe, i samo sebe, kao sto to rade svi ostali koji samo nama kroje kapu i mere svaki korak koji predjemo u napred, kako bi nas oni svim silama pokusali vratiti nazad. Ako Nemacka radi sve da sacuva sebe, sve drzave bile one male ili velike imaju pravo i obavezu prema sebi i narodu da se za sebe bore svim sredstvima.
Samo idiot nije mogao da predvidi još na početku sankcionisanja Rusije da će preživeti samo bogati.
@cile - Ne znam čak ni da li su oni bogati, ili su samo sebi dali za pravo da štampaju neograničenu količinu novca, kojim kupuju sve pa i dušu siromašnih.
EU zemlje pokazuju jedinstvo protiv njemacke, a Poljska i Ukrajina prednjace u ucjenama.
Ovo nemacko djubre od naciste treba izbaciti sa planete da ne zagadjuje svet, nisi jos platio koliko si srba, rusa, jevreja, roma, i polhaka i ceha pobio, hoces jos, sram te bili nacisticko smece Treba RUSIJA da baci na vas jednu unistavajucu bombicu da osvete sve ljude koliko ste ih pobili, vad nacista firer
Posle mnogih ratova i pokušaja da silom pokori deo sveta i celu evropu nemačka je lepo isplanirala i rekla ,, sve počinje ekonomijom i mi ćemo zavladati ekonomijom ,, i to sad ostvaruju
Повезане вести
МЕРКЕЛОВА ГРМИ: "Следећи велики рат биће између САД и Европе! Не смемо дозволити Трампу да то уради"
"СВАКО ко једноставно пусти алгоритме да слободно раде, а да не зна како функционишу и ко их контролише, биће 'ускраћен за нешто што треба да знамо'", поручује бивша канцеларка Немачке.
12. 12. 2025. у 14:47
ПРОЦУРИО ДОКУМЕНТ - КОМПЛЕТ СПИСАК: Трамп "цепа" Европу - ево КОЈЕ 4 државе би да ОДВОЈИ од ЕУ
УЈЕДНО и крај америчке хегемоније.
11. 12. 2025. у 18:09 >> 18:10
ТРАМП НИЈЕ ЗАОБИШАО АНГЕЛУ "Меркелова, направила си 2 грешке - и Немачка је сад земља криминала, баш као и Шведска"
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава, Доналд Трамп, навео је које су по његовом мишљењу две грешке које је направила Ангела Меркел у вођењу Немачке, а тичу се имиграције и енергетике и објаснио је какав је његов "приступ Европи".
09. 12. 2025. у 16:25
СКАНДАЛ У ЕУ: Прво оглашавање Федерике Могерини ПОСЛЕ ХАПШЕЊА
"НАРАВНО, наставићу да у потпуности сарађујем са властима."
03. 12. 2025. у 22:54
"НЕЋЕ СЕ СУОЧИТИ САМА СА ЗИМОМ" Порука Урсуле Фон дер Лајен: ЕУ стоји уз Украјину!
ПРЕДСЕДНИЦА Европске комисије Урсула фон дер Лајен рекла је синоћ да ЕУ стоји уз Украјину и да је спремна да пружи неопходну помоћ како се та земља не би сама суочила са предстојећом зимом.
04. 11. 2025. у 09:44
Најновије из рубрике
МЕХАНИЧАР ПРИЗНАО КАКО ВАРА КЛИЈЕНТЕ: Сервисом убрзава кварове - Радим то већ 20 година, тако ауто брже зариба
ИАКО модерни аутомобили располажу бројним сензорима, здрава доза опреза, редовно одржавање и основно техничко знање често вреде више од било које лампице упозорења.
03. 01. 2026. у 13:16
ОДМОР ИЛИ БОЛОВАЊЕ: Шта ако се разболите у току годишњег одмора?
АКО се разболите током годишњег одмора да ли он мора да вам пропадне или можете да отворите боловање? На ово питање одговара Милан Предојевић, правник Инфостуда.
03. 01. 2026. у 13:15
КРЕЋЕ ИСПЛАТА УВЕЋАНИХ ПЕНЗИЈА! ПОВЕЋАЊЕ ЗА ВИШЕ ОД 140 ПОСТО: Погледајте како су расле пензије током 13 година (ФОТО)
ПРОСЕЧНА пензија у Србији бележи снажан и континуиран раст током последњих тринаест година. Подаци показују да је од 2012. до децембра 2025. године просечан износ пензије повећан за више од 140 одсто.
03. 01. 2026. у 07:00
ПРЕОКРЕТ У ИНДУСТРИЈИ ПИВА: Гигант се повлачи из Африке, јапански Асахи плаћа 1,7 милијарди фунти!
КОМПАНИЈА Дијагео постигла је договор вредан 1,7 милијарди фунти о продаји свог већинског удела у истоафричком пивском пословању јапанском гиганту у производњи пића Асахи.
02. 01. 2026. у 22:56
СМЕНА НА ТРОНУ: Кинески „BYD“ сменио „Теслу“ на првом месту највећих произвођача електричних аутомобила
КОМПАНИЈА „Тесла“изгубила је титулу произвођача најпродаванијих електричних возила на свету, након што је продаја у иностранству смањена због јаке конкуренције.
02. 01. 2026. у 22:45
Коментари (12)