НЕМЦИ СЕ ПЛАШЕ СИРОМАШТВА: Инфлација им утерала страх у кости - "Изгледа да нема побољшања"
НЕМАЧКУ обузима песимизам и страх за своје благостање, пише лист Ди Велт , позивајући се на податке из анкете о поверењу потрошача коју је спровела консултантска кућа ЕИ, а која је ексклузивно на располагању публикацији.
Foto: Shutterstock/canadastock
Немци су због повећања трошкова енергије и раста трошкова живота постали активнији у штедњи. „Инфлација и повезани раст трошкова живота сада врше огроман притисак на људе“, наводи се у студији.
Готово сваки четврти од хиљаду испитаника негативно оцењује своју тренутну финансијску ситуацију него икада раније. Најмање 56% Немаца је песимистично по питању будућности. У претходној години ова цифра је износила само 34%, а пре почетка пандемије корона вируса, вредности од око 20% биле су уобичајене током дужег временског периода.
- И изгледа да нема побољшања - резимира Ди Велт.
Након почетка руске војне специјалне операције у Украјини , западне земље су појачале санкциони притисак на Москву , али је то изазвало раст цена горива и рекордну инфлацију на самом Западу.
Како је приметио Владимир Путин , политика обуздавања и слабљења Русије је дугорочна стратегија за Сједињене Државе и њихове савезнике, али санкције су задале озбиљан ударац целокупној глобалној економији. Главним циљем Запада руски председник је назвао погоршање живота милиона људи - пренела је RIA.
БОНУС ВИДЕО: ТО ЈЕ МИНУС - У Јакутском селу Томтор измерена рекордно ниска температура од -60 степени Целзијусових
Препоручујемо
НЕМАЧКА ЋЕ МОРАТИ ДА СЕ НАВИКНЕ: Линднер упозорава на ће цене расти на дужи рок
02. 01. 2023. у 17:26
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
АКО ВАМ АУТО ПРОКЛИЗА: Савет аутомобилисте који може спасити животе - како безбедно возити по СНЕГУ
ЧЕДОМИР Бркић објаснио је како возачи треба да правилно очисте аутомобиле након снежних падавина, али и како да возе, управљају и понашају се у саобраћају.
05. 01. 2026. у 19:27
Коментари (2)