"ПРОСЕЧНА ПЛАТА 718 ЕВРА": Вучић: Очекујем да у 2025. просечна зарада буде 1.000 евра

Биљана Ристивојевић

23. 02. 2023. у 14:23

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић изјавио је данас да је, према званичним прелиминарним подацима за децембар, просечна плата у Србији била скоро 85.000 динара или 718 евра, а да је сада и значајно већа због повећања плата од почетка године.

ПРОСЕЧНА ПЛАТА 718 ЕВРА: Вучић: Очекујем да у 2025. просечна зарада буде 1.000 евра

Фото: Танјуг

Председник је рекао да очекује да ће у 2025. години просечна плата у Србији бити 1.000 евра.

Вучић је рекао да је просечна плата у Београду износила 930 евра.

Посебно ће бити добри подаци за јануар и март, рекао је Вучић новинарима у Новом Саду.

- Званични прелиминарни подаци за децембар кажу да је просечна плата у Србији била готово 85.000 динара или 718 евра, у Београду је просек био 930 евра, на Врачару и Старом Граду више од 1.250 евра, на Новом Београду и Савском Венцу више од 1.200 евра, а у Новом Саду 877 евра, где ће ићи на 950 у марту или мају - пренео је Вучић.

Истакао је да је добра вест то што је у Новом Саду плата скочила око 109 одсто у односу на пре 10 година, односно са 420 на 877 евра.

- Значајно су скочиле плате и у централној Србији, није онако како бисмо желели и од јутрос разговарамо како додатно да подигнемо подршку и у инфраструктури и субвенцијама и свему другом и за капитално интензивне технолошки напредне пројекте - навео је Вучић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДА ЛИ НАС ЈЕ ТРАМП ПРЕВАРИО? Немачки медији брује, шок у Берлину због слања америчких система патриот Украјини

"ДА ЛИ НАС ЈЕ ТРАМП ПРЕВАРИО?" Немачки медији брује, шок у Берлину због слања америчких система "патриот" Украјини

ТО ЈЕ била велика нада у заштити од Путинових ракета: у понедељак је председник САД Доналд Трамп најавио да ће Украјини бити испоручено оружје, али да ће Европљани морати све да плате. Сада се испоставља да Немачка неће само финансирати, већ ће морати и сама да испоручи сопствену противваздушну одбрану, иако је већ сада у дефициту, пише немачки Билд.

19. 07. 2025. у 10:22

СКАНДАЛ ТРЕСЕ НЕМАЧКУ: Погледајте колико је Аналена Бербок потрошила на шминку за само три месеца

СКАНДАЛ ТРЕСЕ НЕМАЧКУ: Погледајте колико је Аналена Бербок потрошила на шминку за само три месеца

КАБИНЕТ бившег немачког канцелара Олафа Шолца издвојио је скоро 590.000 евра из јавних средстава за шминкање и уређивање изгледа државних функционера у периоду од 2022. до марта 2025. године, пише Билд позивајући се на податке немачке владе.

19. 07. 2025. у 11:16

Коментари (268)

БЕЖИ, РАЗБИЋУ ТЕ Шешељ отео телефон водитељу, па кренуо да чита наглас: Ево, то су његови извори (ВИДЕО)