НАКОН ПРЕКИДА ПРЕГОВОРА СА ММФ: Још једна земља разматра улазак у БРИКС?

ТУНИС разматра могућност уласка у групу БРИКС, након што су прекинути преговори земље са ММФ-ом о кредиту, рекао Спутњику Махмуд бин Мабрук, портпарол про-председничког Покрета 25. јула.

НАКОН ПРЕКИДА ПРЕГОВОРА СА ММФ: Још једна земља разматра улазак у БРИКС?

Фото: принтскрин/ТWITTER

- Имам информацију да Тунис озбиљно размишља о приступању групи БРИКС-а. То се разматра заједно са другим могућностима и то није искључено - рекао је он, позивајући се на упућене изворе у влади те земље.

Раније је председник Туниса Каис Саид рекао да је диктат ММФ-а, са којим земља преговара о зајму, неприхватљив. Према његовим речима, спровођење захтева банке довешће до већег осиромашења становништва. Шеф државе је нагласио да је смањење субвенција на које су позвале међународне финансијске институције довело до протеста средином 1980-их у којима су погинуле стотине људи.

ММФ је у децембру прошле године обуставио разматрање одобрења зајма од 1,9 милијарди долара Тунису, који се налази у економској кризи. Један од услова за издвајање новца је смањење субвенција за храну и струју, као и реформа државних предузећа.

БОНУС ВИДЕО: ВОДЕНИ ТОПОВИ И СУЗАВАЦ: Погледајте сукобе у Лиону на протестима против реформе пензионог система

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ! Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава

АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.

06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21

Коментари (0)

ГУРНУО МЕ ЈЕ И ОТЕРАО КУЋИ Гоца Лазаревић доживела стравично понижење на весељу, на њу насрнуо мушкарац - Трчала сам и плакала