ШТА СЕ ДЕШАВА СА ЦЕНОМ НАФТЕ? Ево како се крећу бројке на светском тржишту
ЦЕНЕ нафте на светском тржишту данас су порасле за више од један одсто након што су у месечном извјештају Организације произвођача и извозника нафте /ОПЕК/ отклоњене забринутости тржишта око слабе потражње у Америци и Кини.

FOTO: Tanjug/AP
У Лондону је цена сирове нафте "брент" већа за 1,25 долара или 1,5 одсто и сада је 82,68 долара по барелу.
У Њујорку је цена светле сирове нафте порасла за 1,24 долара или 1,6 одсто и износи 78,41 долара по барелу.
У свом месечном извјештају ОПЕК је навео да је стање на тржишту задовољавајуће и окривљује шпекуланте за пад цена.
ОПЕК је у свој извештај унио благо овогодишње повећање потражње за нафтом и остао је при својој релативно високој процени потражње за наредну годину.
- Све указује на то да је ОПЕК у свом месечном извештају отклонио забринутости у вези са потражњом и указао на `пренадуване` негативне односе према потражњи у Кини те појачао предвиђања за потражњу за ову годину адок је све остало непромењено за наредну - рекао је аналитичар тржишта Крејг Ирлам.
Инвеститори су изразили забринутост након што је Америчка администрација за информацију о енергији /ЕИА/ прошле седмице објавила да ће производња у тој земљи током ове године благо порасти а да ће потражња опасти.
БОНУС ВИДЕО: ОВАКО ИЗГЛЕДА КРИМСКИ МОСТ ДАНАС: Ремонтован део пуштен у саобраћај пре рока
Препоручујемо

НЕМАЧКА У ОПАСНОСТИ: Ситуација боља него 2022, али је снабдевање енергентима на ивици
12. 11. 2023. у 00:11

ВОЛ СТРИТ ЏУРНАЛ ТВРДИ: Плафон цена руске нафте губи на ефикасности
06. 11. 2023. у 20:10

РУСКИ АВИОНИ УШЛИ У ДРЖАВУ НАТО, ЗАДРЖАЛИ СЕ 12 МИНУТА: "Ово је неприхватиљво и невиђено брутално"
ТРИ руска борбена авиона МИГ-31 ушла су данас у естонски ваздушни простор у области острва Вајндло без дозволе и остала у естонском ваздушном простору скоро 12 минута, пренео је естонски портал "Ерр.ее".
19. 09. 2025. у 17:00

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

УМРО ВЕЛИКИ ГЛУМАЦ Петровци: "Албанци ме звали 'српски шпијун', а кад треба - 'патриота'! Знам шта сам - никад ме нико није купио"
ГЛУМАЦ и професор глуме Енвер Петровци преминуо је данас у 72. години, а једну од последњих улога одиграо је између осталог у филму "Руски конзул", серији "Клан", "Јужном ветру", "Сенкама над Балканом", "Бољем животу"...
22. 09. 2025. у 16:07
Коментари (0)