ШПАНИЈА ДИЖЕ МИНИМАЛАЦ: Договорено повећање најниже зараде од 5 одсто на 1.134 евра

Танјуг

12. 01. 2024. у 23:26

ШПАНСКО Министарство рада договорило је са синдикатима УГТ и ЦЦОО повећање минималне зараде (СМИ) за 5 одсто, односно 54 евра више на месечном нивоу, тако да ће минималац сада износити 1.134 евра бруто у 14 исплата.

ШПАНИЈА ДИЖЕ МИНИМАЛАЦ: Договорено повећање најниже зараде од 5 одсто на 1.134 евра

Фото: Танјуг/АП

Како је објаснио државни секретар за рад Хоакин Перез Реј, на крају јутрошњег састанка, Удружење послодаваца (ЦЕОЕ) се повукло из споразума.

Перез Реј је рекао да „послодавци нису показали флексибилност да траже алтернативну цифру или да се одрекну неког од својих захтева“.

Ово повећање, које се примењује ретроактивно од 1. јануара 2024. године, обухватиће око 2,5 милиона радника, углавном младих и жена.

Од 2018. године, када је износио 736 евра, СМИ је акумулирао повећање од 54 одсто, преноси шпанска агенција ЕФЕ.

У 2022. прешао је границу од 1.000 евра, а прошле године, у контексту високе инфлације, повећање је износило 8 одсто и минималац је достигао 1.080 евра.

-Подизање СМИ је најбоља политика против неједнакости. Остварили смо, заједно са синдикатима, повећање од 5 одсто. Побољшавамо животе радних људи, посебно жена и младих. Повећање плата не угрожава радна места, оно нас чини бољом државом, истакла је министарка рада Јоланда Диаз на друштвеној мрежи X (Твитер).

Председник ЦЕОЕ, Антонио Гараменди, замерио је Министарству рада због недостатка критеријума за примену повећања, напомињући да се притисак синдиката да се постигне договор о минималној заради „зове претњом“.

БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.

06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: Није довољно јак! Мађар окренуо леђа америчком лидеру?

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: "Није довољно јак!" Мађар окренуо леђа америчком лидеру?

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан досад је био један од највернијих европских савезника Доналда Трампа, посебно када је реч о рату у Украјини и обећањима о брзом постизању мира. Али током викенда по први пут јавно је критиковао америчког председника, поручивши да Трамп, барем засад, није показао довољно снаге да увери европске лидере да зауставе рат.

06. 08. 2025. у 16:06

Коментари (0)

ПАРТИЗАН ЈУРИ ЗАЛИХУ ЗА РЕВАНШ НА ОСТРВУ: Хибернијан је против Данаца показао да се не плаши да нападне и у гостима