У ПЛАНУ ИЗГРАДЊА ЖИЧАНЕ ВЕЗЕ ПАНЧИЋЕВОГ ВРХА СА ВИКЕНД НАСЕЉЕМ ТРЕСКА: Копаонику још једна гондола
ВРХ Копаоника могао би да буде гондолом повезан са викенд насељем Треска. Уколико буду обезбеђена средства за финансирање овог амбициозног пројекта, српско скијалиште стаће раме уз раме са свим центрима у Европи и у региону, сматра директор "Скијалишта Србије" Дејан Ћика. Како је најавио, у циљу развоја ове планине, следеће сезоне биће завршена и ски стаза Бела река 3.

Архива
Услови за развој подкопаоничких села већ су створени када је уз пуну подршку државе урађена гондола која спаја Мали Караман и насеље Брзеће. У плану је и изградња вештачке акумулације на Малом Караману, како би се обезбедиле довољне количине воде за потребе скијалишта. Када тај пројекат буде готов и језеро буде у функцији, за 100 сати биће омогућено да се оснеже све стазе на Копаонику које се налазе уз ове инсталације.
- Поред вештачке акумулације, водоакумулације на Малом Караману, ове године ћемо завршити и стазу Бела река 3 - рекао је Ћика. - Имаћемо на тој страни према Брзећу стазу Бела река 1, Бела река 2 и Бела река 3, практично једно ново минискијалиште са те стране Копаоника. Такође, завршили смо вештачко оснежавање на оним стазама на којима га није било.

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"
У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.
11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?
РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.
10. 05. 2025. у 12:06

"ДА ЛИ СЕ МАКРОН ДРОГИРА?" Јованино питање изазвало смех у студију: "Како да се носе с толиком проблемима..."
ВОДИТЕЉКА Јована Јоксимовић у јутарњем програму на телевизији К1 дотакла се теме Емануела Макрона и спорне ситуације са марамицом и сумњом о употреби опијата, која се проширила друштвеним мрежама.
13. 05. 2025. у 16:57
Коментари (0)