БРЗОМ ПРУГОМ ОД АНКАРЕ ДО ИСТАНБУЛА ЗА 80 МИНУТА: Ердоган најавио пројекат од националног значаја
ПРЕДСЕДНИК Турске Реџеп Тајип Ердоган најавио је данас у Истанбулу нови пројекат супер брзог воза Анкара-Истанбул, са брзином од 350 километара на сат.
Фото: Депоситпхотос/Принтсцреен
- Ове године расписујемо тендер за пројекат супер брзог воза Анкара - Истанбул, који ће имати брзину путовања од 350 километара на час и трајање вожње од 80 минута - рекао је Ердоган, пренела је Анадолија.
Ердоган је говорио и о пројекту Великог истанбулског тунела.
- Овај тунел, који ће повезивати 11 различитих линија железничког система, пружиће озбиљно олакшање транспорту Истанбула. Наш циљ је имплементација свих 1.100 километара железничких пројеката које смо припремили за Истанбул - додао је.
Он је истакао како су у протеклу 21 годину у Истанбулу реализовали јавне инвестиције у вредности од 1,65 билиона лира (47,7 милиона евра).
- У здравству, изградили смо 178 здравствених установа, укључујући болнице с капацитетом 18.417 кревета. У урбанистичком планирању, изградили смо 228.000 стамбених објеката и предали их власницима. Дужину аутопутева повећали смо са 350 на 794 километра - рекао је Ердоган.
БОНУС ВИДЕО: ЛУКСУЗ НА РУСКИ НАЧИН
Препоручујемо
УКРАЈИНСКИ ВОЈНИЦИ У КЛАНИЦИ ПОКРОВСКА: "У граду је прави пакао, Руси довели све снаге које могу"
РУСКА пешадија продрла је у градске границе једног од главних стратешких циљева председника Русије Владимира Путина, претећи да га опколи. Украјинске специјалне снаге укључиле су се у борбе у урбаном подручју.
29. 10. 2025. у 17:43
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
ОДБРУСИЛА ЦАРИНИКУ: Гоцу на граници назвали Рашином мамом
ПЕВАЧИЦА без длаке на језику говори о односу са супругом Рашом Новаковићем, увек се са шалом осврћући на разлику у годинама која је многима била главна тема на почетку њиховог забављања.
31. 10. 2025. у 18:35
Коментари (0)