АИК БАНКА НАСТАВЉА СА ДИГИТАЛИЗАЦИЈОМ СВОЈИХ УСЛУГА: Клијентима од сада доступан и Apple Pay
НАСТАВЉАЈУЋИ са развојем својих дигиталних услуга, АИК Банка је од данас омогућила својим клијентима да бесконтактна плаћања обављају на један од најједноставнијих и најсигурнијих начина, користећи Apple Pay.
Фото: Промо
Apple Pay се већ годинама издваја, не само по сигурности трансакција које се потврђују биометријом (препознавањем лица, отиска прста или уношењем лозинке за откључавање телефона) већ и по беспрекорном корисничком искуству, било да користите iPhone, Apple Watch, iPad или Mac уређаје.
Покретање Apple Pay новчаника је једноставно, и подразумева уношење података или фотографисање ваше АИК Банка Mastercard дебитне или кредитне картице у оквиру Apple Wallet-а који се већ налази на вашем уређају. Уколико је корисницима потребна помоћ при активирању услуге, на располагању им је и Контакт центар АИК Банке на број телефона 011 785 99 99 или 0800 10 10 15.
Након тога, можете започети са плаћањем уз Apple Pay, које се се врши једноставним прислањањем Apple уређаја на ПОС терминал, исто као и приликом плаћања платним картицама, при чему трансакцију одобравате биометријски, што корисничко искуство чини бржим и у исто време сигурним. Коришћење савремених дигиталних новчаника, олакшава свакодневницу јер вам традиционални новчаник у великом броју ситуација више није потребан, већ је довољно да понесете свој телефон и плаћате на пример у таксију, на бензинским пумпама, у кафетеријама, ресторанима, продавницама, биоскопима и свуда где је омогућено бесконтактно плаћање.
- Лансирање услуге као што је Apple Pay је један од корака у процесу дигитализације, коју данашњи клијенти препознају као важан фактор при избору банке која ће им бити савезник у једноставном и сигурном управљању финансијама и беспрекорном искуству плаћања. Као банка која ће након интеграције са Еуробанк Директном бити једна од три највеће банке на српском тржишту, увиђамо важност пружања најсавременијих услуга својим клијентима, а Apple Pay је свакако једна од њих - истакао је Петар Јовановић, председник Извршног одбора АИК Банке.
Препоручујемо
СВЕТСКО ТРЖИШТЕ НАФТЕ НА ИВИЦИ ПУЦАЊА: Економски домино ефекат
19. 03. 2026. у 20:52 >> 20:52
ОПШТИ ХАОС У СЛОВЕНИЈИ! Огромне колоне на пумпама, горива све мање – навалили „бензински туристи”
19. 03. 2026. у 20:29 >> 20:41
ПОТПИСУЈЕ СЕ ИСТОРИЈСКИ УГОВОР: Војводина постаје чвориште Европе, креће градња гигантске саобраћајнице (ФОТО/ВИДЕО)
ПРОЈЕКАТ Осмех Војводине обухвата изградњу 185 км брзе саобраћајнице, са 46 мостова и 34 надвожњака, чиме се смањује време путовања.
18. 03. 2026. у 09:30
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
ЕКСПЛОЗИВ БИО СПРЕМАН: "Дигли бисмо у ваздух аеродром на Гренланду"
ДВА МЕСЕЦА пре израелско-америчког напада на Иран, Данска је била спремна да оружано брани свој суверенитет над Гренландом.
19. 03. 2026. у 14:12
Коментари (0)