МОМИРОВИЋ: Храна за кућне љубимце на акцији „Најбоља цена“ сада јефтинија до 50 одсто

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

04. 09. 2024. у 12:44

ПРЕМА неким подацима, на производе и храну намењену кућним љубимцима годишње се у Србији потроши више од 100 милиона евра, а ми знамо да у Србији имамо све већи број домаћинстава са кућним љубимцима и желели смо да и њима помогнемо и у акцију „Најбоља цена“ уврстимо и храну за кућне љубимце која је од 1. септембра јефтинија и до 50 одсто, изјавио је министар трговине Томислав Момировић након обиласка малопродајног објекта у Обреновцу.

МОМИРОВИЋ: Храна за кућне љубимце на акцији „Најбоља цена“ сада јефтинија до 50 одсто

Фото: Министарство трговине

- Сува храна за животиње, наше кућне љубимце, сада је доступна по цени нижој до 50 одсто, што је значајна уштеда за све власнике љубимаца. Тиме показујемо да мислимо на све грађане, укључујући и оне који брину о потребама својих љубимаца. Ако узмемо у обзир да само у Београду има више од 200.000 кућних љубимаца и да се тај број повећава из године у годину, а да ви сада један производ, рецимо суву храну за животиње, плаћате 137 динара, а до 1. септембра сте издвајали за исти производ 275 динара, онда вам је јасно колика је то уштеда у кућном буџету - изјавио је министар Момировић.

Министар Момировић је подвукао да је одлучност Министарства трговине и Владе Републике Србије да грађанима пружи могућност куповине производа по најповољнијим ценама у склопу акције „Најбоља цена“ и да се све већи број продавница придружује овој акцији. - Наставићемо да радимо на проширењу ове иницијативе како у већим градовима, тако и у мањим срединама, чиме ћемо додатно подићи видљивост акције и учинити је лако доступном сваком грађанину наше земље.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и Иранци изађите на улице

ИРАНЦИ ТВРДЕ - НЕТАНЈАХУ ЈЕ УБИЈЕН: Шта се десило Бибију? Први пут од почетка рата и "Иранци изађите на улице"

СПЕКУЛАЦИЈЕ о наводној смрти израелског премијера Бењамина Нетанијахуа појавиле су се јуче на друштвеним мрежама, а пренео их је хебрејски веб-сајт иранске новинске агенције Тасним. Шта се с њим догодило - одговор је стигао дан касније. Жив је и здрав и како поручује на првој конференцији од почетка рата - спреман је да борбе приведе крају.

12. 03. 2026. у 22:29 >> 22:37

Коментари (0)

САРАЈЕВСКИ ШАРМ НА ДОРЋОЛУ: Бранко Ђурић Ђуро озбиљно насмејао публику у Фондацији Mozzart