БИТКОИН ДОСТИГАО ИСТОРИЈСКИ МАКСИМУМ Руши све рекорде након процене да Трамп добија изборе у САД

06. 11. 2024. у 07:16

БИТКОИН је достигао највећу вредност у својој историји у изборној ноћи у САД, после најава да Доналд Трамп добија председничке изборе. Криптовалута је достигла вредност од 75.000 долара, више од мартовског рекорда који је износио 73.000 зелених новчаница.

БИТКОИН ДОСТИГАО ИСТОРИЈСКИ МАКСИМУМ Руши све рекорде након процене да Трамп добија изборе у САД

FOTO: EPA

Ова криптовалута је од марта имала значајна колебања, па и падове, а многи верују да је то било управо због неизвесности исхода председничких избора.

Трамп и Републиканска партија су летос потпуно прихватили крипто, што је за резултат имало велику финансијску подршку од ове индустрије, која је имала своје проблеме услед рестрикција које им је наметнула Бајденова администрација, пише Фортуне.

Лобисти за крипто се оглашавају на друштвеним мрежама цело изборно вече, и најављују скори пад шефа Комисије за Securities and Exchange Герија Генслера, кога већ дуго оптужују за проблеме у овој индустрији.

Берни Морено, кандидат Републиканаца за Сенат у Охају, победио је на изборима демократског кандидата Шерода Брауна, који је на челу моћног Банкарског комитета. Морено је од крипто-индустрије добио подршку која се мери у десетинама милиона долара, пошто је подржао њихове интересе.

И друге криптовалуте су порасле после објаве првих резултата. Ethereum, друга највећа криптовалута, порасла је за око 7 одсто, док је Солана, трећа по снази, "зарадила" око 15 одсто.

Нова криптовалута, Dogecoin, порасла је скоро 20 одсто, а ово се објашњава подршком коју има од стране Илона Маска, једног од кључних савезника Трампа на овим изборима.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон

РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.

14. 10. 2025. у 13:06

ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа

"ПАЦОВИ ПОБЕГЛИ" Како је Павковић говорио после хапшења у Сабљи: "Најстрашнији је затвор у отаџбини! Војска са атентатом на Вука нема ништа"

НЕКАДАШЊИ начелник Генералштаба Војске Југославије генерал Небојша Павковић преминуо је данас у Београду, у 79. години.

20. 10. 2025. у 18:59

Коментари (0)

ТОБЏИЈЕ НАДОМАК ЈУБИЛЕЈА: Арсенал јури историјску победу против увек неугодних јорганџија