У ОВОМ МЕСТУ АР ГРАЂЕВИНСКОГ ЗЕМЉИШТА КОШТА СВЕГА 10 ЕВРА: У још пет градова цена парцела испод 20 евра по ару

В. Н.

11. 08. 2025. у 13:01

ТРЖИШТЕ грађевинског земљишта у Србији показује изузетно велики распон цена: од 10 евра па до преко 100.000 евра по ару.

У ОВОМ МЕСТУ АР ГРАЂЕВИНСКОГ ЗЕМЉИШТА КОШТА СВЕГА 10 ЕВРА: У још пет градова цена парцела испод 20 евра по ару

Фото: М. Анђела

Према извештају Републичког геодетског завода (РГЗ) за 2024. годину, најјефтиније грађевинско земљиште прометовано је у Лозници, где је цена износила свега 10 евра по ару.

У групу градова са ценама испод 20 евра по ару убрајају се и Крагујевац (17), Ваљево (14), Јагодина (15), Чачак (18) и Лесковац (15).

С друге стране, апсолутни ценовни рекорд држи београдска општина Звездара, где је један ар грађевинског земљишта достигао цену од чак 111.913 евра. Вреди истаћи да је то била максимална цена на тој локацији, минимална цена ара на Зваздари је износила 165 евра, пише Б92.

Високе цене забележене су и у другим београдским општинама попут Вождовца (84.460 евра) и Чукарице (73.378 евра), као и у Новом Саду (58.943 евра).

У 2024. години најчешћи су били промети грађевинског земљишта површине између 2 и 10 ари (47 одсто), док су 40 одсто чинили промети од 10 ари до једног хектара. Промети до 2 ара чинили су 10 одсто, док је свега 4 одсто промета обухватало парцеле веће од једног хектара.

(Бизпортал)

БОНУС ВИДЕО: "СТАЗЕ КОСМЕТА": Сушиће - Епизода 2

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

Коментари (0)

ЗДРАВА ХРАНА СВАКОГ ДАНА: МАXИ платформа посвећена здравој исхрани