АЛТА банка успешно реализовала аквизицију Стопанске банке Битола

Промо

19. 10. 2025. у 10:00

Мостови поверења: АЛТА банка јача регионалну економску сарадњу

АЛТА банка успешно реализовала аквизицију Стопанске банке Битола

Фото: Драган Петровић

АЛТА банка а.д. Београд је успешно реализовала аквизицију Стопанске банке а.д. Битола, која је постала чланица снажног и растућег система АЛТА Групе. Процес аквизиције спроведен је у складу са највишим тржишним и регулаторним стандардима, уз сагласност Народне банке Републике Северне Македоније.

АЛТА банка, са готово пола века успешног пословања и Стопанска банка Битола, са традицијом дугом скоро 80 година, током протеклих деценија постале су синоним за континуитет, поверење и стабилност. Аквизиција Стопанске банке Битола означава почетак новог пута и стратешки корак у јачању регионалне позиције АЛТА Групе.

Фото: Драган Петровић

„Аквизиција Стопанске банке Битола представља са једне стране прекретницу у консолидацији регионалног банкарског сектора, а са друге стране, важан темељ за европску перспективу наше групе. Две банке уједињује чврста традиција, доказани интегритет и стабилно пословање. Уласком Стопанске банке у систем финансијских институција АЛТА Групе градимо нову димензију банкарства засновану на доступности, поверењу и технолошкој супериорности”, истакао је Давор Мацура, председник Управног одбора АЛТА банке и власник АЛТА Групе.

Промене које ће АЛТА банка имплементирати у Северној Македонији биће постепене, пажљиво вођене и усмерене ка унапређењу корисничког искуства и доступности модерних финансијских решења, у најбољем интересу за клијенте, запослене и финансијску институцију.

“Ширењем пословања на тржиште Северне Македоније, АЛТА банка не отвара само ново поглавље у развоју, ми отварамо и нове могућности и прилике за будућу привредну сарадњу наших земаља. Задатак сваке озбиљне финансијске институције је да буде савезник економије, да гради мостове и подстиче регионалну сарадњу”, закључио је Давор Мацура.


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.

20. 04. 2026. у 20:41

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (0)

Отказ тренеру! Радикалан потез КК Црвена звезда