ФРАНЦУЗИ УВЕЛИ ВЕЛИКУ ПРОМЕНУ ЗБОГ РАСТА ЦЕНА ГОРИВА: Ево како планирају да смање потрошњу

ФРАНЦУСКИ возачи све чешће бирају електрична возила, јер су суочени са растућим ценама горива.

ФРАНЦУЗИ УВЕЛИ ВЕЛИКУ ПРОМЕНУ ЗБОГ РАСТА ЦЕНА ГОРИВА: Ево како планирају да смање потрошњу

Фото: N.Skenderija

Последице рата на Блиском истоку подигле су цену барела нафте за више од пет одсто, што додатно повећава трошкове вожње конвенционалним аутомобилима, пренео је портал "БФМ ТВ".

Филип, власник Реноове гараже, истиче да је прошлог викенда продао рекордних 45 електричних аутомобила, што је за 10 више него на уобичајеним данима отворених врата.

Слично потврђује и Франсоа Баке из Фолксвагена Француска.

- Поруџбине за електрична возила порасле су за око 40 одсто у односу на март прошле године, а сада електрична возила чине 31 одсто укупне продаје - навео је он.

Студија европске невладине организације "Транспорт и животна средина" показује да возач електричног аутомобила троши у просеку 77 евра мање него возач аутомобила са унутрашњим сагоревањем да пређе 1.000 километара, док је пре почетка енергетске кризе разлика била 39 евра.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО:

СРБИЈА, РЕГИОН, СВЕТ: СОЦИЈАЛНО ПРЕДУЗЕТНИШТВО У СРБИЈИ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.

09. 07. 2026. у 13:29

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (0)

ПАРТИЗАН ДОБИО ПОНУДУ КОЈА СЕ НЕ ОДБИЈА?! Милиони стижу у Хумску за Угрешића