МИСИЈА Међународног монетарног фонда (ММФ) од сутра па до 16. октобра имаће онлајн састанке са српским властима, а како је раније речено у ММФ-у и Министарству финансија, теме ће бити оцена тренутне финансијске ситуације у земљи, могући наставак аранжмана са том финансијском организацијом, али и буџет за 2021. годину.
У ГРЧКОЈ се од данас плаћа такса за крстарење лукама, чија висина зависи од луке, а према речима директора Националне асоцијације туристичких агенција Србије (YУТА) највећа је такса на острвима Миконосу и Санторинију и до 30. септембра ће износити 20 евра по госту.
ПОВЕЋАНИ доприноси у Немачкој умањују плате запосленима. Неки радници годишње губе и до 250 евра. Просечно повећање од само један одсто може смањити годишњу нето зараду за 252 евра.
Од 21. јула путници ће у Грчкој плаћати обавезну таксу за крстарење. Директор Јуте Александар Сеничић каже да ће се највећа такса од 20 евра плаћати на Санторинију и на Миконосу у "централној" сезони. У свим осталим лукама је такса пет евра у току сезоне, а ван сезоне један евро. Грчка је увела таксе како би смањила притисак на инфраструктуру.
Коментари (0)