МАЛИ НАЈАВИО: Имаћемо још ниже каматне стопе у Србији
МИНИСТАР финансија Синиша Мали каже да је Србија уштедела 11,6 милијарди динара рефинансирањем скупог кредита из 2011. године и објаснио да је од тада до данас могло да буде изграђено, примера ради, пет клиничких центара, да се бивша власт задужила по каматној стопи какву је држава добила јуче на Лондонској берзи.

ТАЊУГ
Мали је у изјави за Танјуг рекао да се Србија други пут ове године појавила на међународном финансијском тржишсту и искористила тренутак да рефинансира скупе кредите, у овом случају из 2011. године, по каматној стопи од 7,25 одсто.
-Бивша власт се задуживала да би исплаћивала плате и пензије, јер тада није постојала никаква привредна активност. Ми радимо другачије. Те њихове скупе кредите рефинансирамо и штедимо грађанима новац- рекао је Мали.
Поновио је да је Србија јуче емитовала обвезницу од 1,2 милијарде долара по стопи од 1,225 одсто, наводећи да је истог дана каматна стопа, након хеџинг транскације, била 1,066 одсто, што је донело уштеду од 11,6 милијарди динара у наредних десет година.
-Грађани треба да знају да што су ниже каматне стопе по којима се држава задужује, то су ниже каматне стопе у банкама у смислу стамбених кредита, лизинга и свега осталог тако да и поред пандемије корона вируса очекујем да ћемо на основу јучерашњег резултата имати још ниже каматне стопе у Србији. То је важно и за грађане и за предузећа- поручио је Мали.
Обашњава да је могло да се уштеди пола милијарде евра да се бивша власт задужила по стопи од 2,125 одсто, а не по 7,25 одсто.
Препоручујемо

НОВИНАР БИ ЗА ОВУ РЕЧЕНИЦУ У СВАКОЈ ДРЖАВИ ЗАВРШИО У ЗАТВОРУ: Полицију и тужилаштво који раде свој посао назива “одметнути део”
ОВО што се назива новинаром Нове С у јутарњем програму изговорио је реченицу због које би у свакој држави завршио у затвору.
30. 06. 2025. у 07:38

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

"СЛАГАЛИЦА" ОВО НЕ ПАМТИ: Такмичар од беса полупао тастер
КВИЗ "Слагалица" ретко има несвакидашње ситуације током емитовања, али се необични тренуци дешавају, као и у сваком програму уживо.
29. 06. 2025. у 14:51
Коментари (0)