ПЕНАЛИ ЗБОГ "СРБИЈАГАСА": Енергетска заједница прети Србији због неиспуњених обавеза
ЗБОГ неспровођења реформи у ЈП "Србијагас" Србији прете пенали од Европске енергетске заједнице.

Фото Танјуг
Одлагање реструктурирања и кршење прописа само су неке од вишегодишњих замерки ове заједнице. У ресорном министарству истичу да је проблем одавно познат, али и да ти захтеви проистичу из међународне обавезе, које је Србија преузела, када је донела Закон о енергетици 2014. године. Тако ће се, највероватније, случај "Србијагаса" наћи на дневном реду децембарске седнице Министарског савета Енергетске заједнице. Тражиће се да нашој земљи буду изречени пенали. Иначе, одавно је требало да се гасни сектор раздели и да се раздвоје дистрибуција и трговина гасом од транспорта и складиштења.
- Неспровођење реформи у ЈП "Србијагас" је препрека и за отварање поглавља 15 у преговорима са ЕУ, јер Србија није у потпуности испунила своје обавезе према ЕЗ - кажу у Министарству енергетике.

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје
РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.
18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

ДОСТА ЦЕНЗУРЕ И ЋУТАЊА Евросонг скандал, огласио се премијер Шпаније: "А Русију сте могли?"
ДВОСТРУКИ аршини...
19. 05. 2025. у 19:03
Коментари (1)