У НАЈАВИ ЧЕШКЕ ИНВЕСТИЦИЈЕ: Министарка Матић се састала са амбасадором Кухтом, трговина и телекомуникације приоритет

Б. Ца.

04. 12. 2020. у 17:12

ТРГОВИНА и телекомуникације приоритетне су области сарадње Србије и Чешке и потребно је наставити рад Мешовитог комитета, сагласили су се данас министарка трговине, туризма и телекомуникација Татјана Матић и амбасадор Чешке у Србији Томаш Кухта.

У НАЈАВИ ЧЕШКЕ ИНВЕСТИЦИЈЕ: Министарка Матић се састала са амбасадором Кухтом, трговина и телекомуникације приоритет

Фото: Министарство трговине, туризма и телекомуникација

Како је саопштило министарство, амбасадор Кухта изразио је задовољство пословањем чешких компанија у Србији и најавио да и друга предузећа из те земље планирају инвестиције у Србију.

Издвојио је пројекат "Авала филм" истичући његов значај за српску филмску индустрију и најавио изградњу образовне филмске институције у оквиру пројекта, као и велики студио за снимање филмова. Амбасадор је истакао и значајну прилику за увоз српских производа из области хемијске производње, производње гума и пољопривредних и прехрамбених производа.

Према речима министарке Матић, од посебног значаја је сарадња са ППФ групом и подсетила да министарство расписује позиве операторима за заједничку изградњу широкопојасне мреже у руралним подручјима. Учесници састанка закључили су да је раст трговинске размене добар показатељ економске сарадње две земље и изразили очекивање за даљи развој сарадње посебно са очекиваном економском стабилизацијом наредне године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

Коментари (0)

ПОТПУНИ ХАОС У МАЂАРСКОЈ: Ови људи су заменили Орбана? (ВИДЕО)