МИЛИОНИ ЗА РАЗВОЈ: Држава одобрила субвенције за изградњу инфраструктуре у туристичким местима
ВЛАДА Србије усвојила је данас Програм распореда и коришћења субвенција, трансфера и дотација намењених за пројекте развоја туризма у 2021. години.

Д. Балшић
Програм би требало да опорави и развије туристичке центре у нашој земљи.
Улагање у инфраструктуру, промоцију и едукацију су кључни, рекла је министарка туризма Татјана Матић. Ово је битно не само за опоравак, већ и за убрзану реформу туристичког сектора у постпандемијском периоду.
- Циљеви су и успостављање регионалне равнотеже туристичког промета и система праћења остварених резултата у туризму - истакла је Матић. - Ту је и успостављање система подстицаја за "грин филд" инвестиције, постављање система за развој и одрживост аутентичних туристичких дестинација путем интеграције туризма, у локалним заједницама.
Како је истакла Матић, ту је и заштита животне средине и културно-историјско наслеђе у туристичким местима. Програмом су предвиђени подстицаји за изградњу инфраструктуре у туристичким дестинацијама, у износу од 650 милиона, а за пројекте промоције, едукације и тренинга у туризму 105 милиона динара.
Како се наводи на сајту министарства, право на коришћење бесповратних средстава имају дестинацијске менаџмент организације, привредна друштва и друге организације и институције, која нису индиректни корисници буџета. За промоцију, тренинге и едукације у туризму, могу да конкуришу и невладине организације.

НОВИНАР БИ ЗА ОВУ РЕЧЕНИЦУ У СВАКОЈ ДРЖАВИ ЗАВРШИО У ЗАТВОРУ: Полицију и тужилаштво који раде свој посао назива “одметнути део”
ОВО што се назива новинаром Нове С у јутарњем програму изговорио је реченицу због које би у свакој држави завршио у затвору.
30. 06. 2025. у 07:38

ХАМНЕИ ПРЕВАРИО ТРАМПА: Америка гађала празно нуклеарно постројење?
ВИСОКИ ирански извори рекли су Реутерсу да је већина високо обогаћеног уранијума на локацији Фордо уклоњена пре америчког напада.
22. 06. 2025. у 10:37

"СЛАГАЛИЦА" ОВО НЕ ПАМТИ: Такмичар од беса полупао тастер
КВИЗ "Слагалица" ретко има несвакидашње ситуације током емитовања, али се необични тренуци дешавају, као и у сваком програму уживо.
29. 06. 2025. у 14:51
Коментари (0)