НА ОДЛОЖЕНО 29 МИЛИЈАРДЕ: Прошле године у Србији исписано шест милиона чекова

11. 02. 2021. у 14:40

ОЧЕКИВАНО је да се мањује број чекова у оптицају, али они остају и даље као једно од средстава плаћања, кажу у Удружењу банака Србије.

НА ОДЛОЖЕНО 29 МИЛИЈАРДЕ: Прошле године у Србији исписано шест милиона чекова

Новости

У периоду од 2015. до данас број чекова се смањио за 13 процената. Лане је месечно реализовано око 500.000 чекова, односно око шест милиона у целој години. Просечан износ реализованог чека износио је 4.694 динара, тако да је укупан износ реализованих чекова био око 29 милијарди динара.

- У 20 банака у Србији постоји понуда чекова, а само шест банака их нема као инструмент плаћања за своје клијенте - каже Владимир Васић, генерални секретар УБС.

- Људи имају навику да плаћају на одложено путем чекова и то је један од мотива њиховог коришћења. Очекујемо тренд смањивања употребе чекова за око 10, 12 одсто годишње.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита

СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита

СВАКЕ године, упркос молбама и апелима, велики број људи пали стрљику и на тај начин долази до пожара у којима страдају туђи усеви, али нажалост и животи невиних бића.

27. 06. 2025. у 16:50

Коментари (0)

ЈОВАНА ЈОКСИМОВИЋ У ЧУДУ: Шешељ објаснио шта му фали, а у студију прави хаос (ВИДЕО)