ПОЧЕЛО САСЛУШАЊЕ УХАПШЕНИХ У "РЕСАВИЦИ": Вучковић, Перовић и Вуковић у Тужилаштву за организовани криминал
У ТУЖИЛАШТВУ за организовани криминал почело је саслушање Зорана Вучковића, Марка Вуковића и Владимира Перовића, осумњичених за малверзације у Јавном предузећу за подземну експлоатацију угља "Ресавица".
Фото: МУП
Припадници Министарства унутрашњих послова, Одељења за борбу против корупције УКП-а, у сарадњи са Безбедносно-информативном агенцијом, по налогу Тужилаштва за организовани криминал ухапсили су јуче Марка Вуковића, Владимира Перовића и Зорана Вучковића, због постојања основа сумње да су учинили кривично дело злоупотреба положаја.
Они се сумњиче да су малверзацијама у вези са уговарањем куповине возила и радних машина оштетили Јавно предузеће за подземну експлоатацију угља "Ресавица" за око 40 милиона динара.
Марко Вуковић (37) је одговорно лице Јавног предузећа за подземну екслоатацију угља "Ресавица", Владимир Перовић (37) одговорно лице предузећа "Рембас транс" ДОО Ресавица, док је Зоран Вучковић (52) одговорно лице "Империа компани А3 плус" ДОО из Београда терети се за кривично дело прање новца.
Осумњиченима је одређено задржавање 48 часова.
Иначе, Зоран Вучковић је члан Народне странке Вука Јеремић, био је финансијер Јеремића и његове странке на последњим изборима, а водио је и кампању.
ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59
СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38
СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)