ПРИВЕДЕН ДРЖАВЉАНИН СРБИЈЕ ЗБОГ КРИЈУМЧАРЕЊА МИГРАНАТА: Младић (21) превозио девет држављана Сирије кроз Мађарску
МАЂАРСКА полиција привела је држављанина Србије (21) због кријумчарења илегалних миграната.

Фото: ЕПА
На локалном путу код места Балотасалаш у близини Келебије, патрола мађарске полиције зауставила је "мерцедес ванео" српских регистарских ознака.
Осим возача са српским држављанством, полицајци капетаније Жупаније Бач-Кишкун у аутомобилу су затекли деветорицу миграната без докумената који нису могли да докажу легалан боравак у Мађарској.
Они су се изјаснили да су сиријски држављани, преноси РТС.
Полиција је мигранте спровела до ограде на мађарско-српској граници, док је против 21-годишњег држављанина Србије поднета кривична пријава због кријумчарења људи.
За кривично дело трговине људима у Мађарској је запрећена казна од једне до пет година затвора, уз отежавајуће околности од пет до 15 година.
Препоручујемо

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ": Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове
ПРИСТУП америчког председника Доналда Трампа у вођењу дипломатије кроз склапање трговинских договора "прилично је циничан", али у позитивном смислу, изјавио је у петак представник Кремља Дмитриј Песков.
05. 09. 2025. у 19:51
Коментари (0)