НЕДОЗВОЉЕНО ПРЕЛАЗИЛИ ГРАНИЦУ И КРИЈУМЧАРИЛИ ЉУДЕ: Велика акција полиције у Зајечару
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Службе за борбу против организованог криминала, Безбедносно-информативне агенције и Полицијске управе у Зајечару у координацији са Тужилаштвом за организовани криминал, ухапсили су осам особа које се сумњиче да су као припадници организоване криминалне групе извршиле кривично дело недозвољен прелазак државне границе и кријумчарење људи.

ФОТО: Д.Новковић
Ухапшени су Д. Т. (1978), М. М. (1978), П. П. (1988), В. Т. (2002), М. П. (1988), Р. С. (1966), Д. А. (1973) и М. П. (1963), сви из Зајечара.
Припадници ове организоване криминалне групе коју је, како се сумња, предводио Д. Т., терете се да су у циљу стицања противправне имовинске користи, у периоду од краја јуна до августа ове године, на подручју Зајечара, омогућили недозвољен прелазак државне границе између Републике Бугарске и Републике Србије за 36 особа засад неутврђеног држављанства и 12 држављана Авганистана.
Они су, како се сумња, мигранте довозили до Београда у циљу даљег илегалног пребацивања у земље Европске уније, а као надокнаду су добијали 300 евра по једном мигранту. Чланови организоване криминалне групе су, како се сумња, новац међусобно делили у зависности од улога које су имали у кријумчарењу илегалних миграната.
Приликом претреса стана и других просторија осумњичених пронађено је и одузето осам путничких возила, 2.250 евра, као и већи број мобилних телефона.
Полиција наставља рад на овом случају.
Осумњичени ће, уз кривичну пријаву, бити приведени надлежном тужилаштву.
БОНУС ВИДЕО: АКЦИЈА "ПЛАНТАЖА 2012": Ухапшена двојица Бањалучана, осумњичена да су узгајала марихуану
Препоручујемо

„ПАЛО“ 1200 БОКСОВА ЦИГАРЕТА: Робу скривао у крову возила (ФОТО)
13. 09. 2021. у 20:00

КОМЕДИЈА У УНИФОРМИ: Суспендовани полицајaц наплаћивао казне
13. 09. 2021. у 11:46

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"
РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.
10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем
ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.
10. 08. 2025. у 18:11

Овако изгледа кућа Милана Борјана која је демолирана: Лопов однео и снимач видео надзора (ФОТО)
"ХВАЛА полицији града Београда на брзој реакцији и сјајном односу према послу."
11. 08. 2025. у 09:52
Коментари (0)