ДЕМАНТИ РЕПУБЛИЧКОГ ГЕОДЕТСКОГ ЗАВОДА: Ухапшена С. И. добила отказ у катастру, па се запослила код јавног бележника
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Одељења за борбу против корупције УКП-а, по налогу Посебног одељења за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Краљеву ухапсили су С. И. (1965) због постојања основа сумње да је учинила кривично дело несавестан рад у служби.

Фото: РГЗ-промо
Републички геодетски завод демантује текст у којем се наводи да је ухапшена С. И. радница катастра у Крагујевцу.
Њихово саопштење преносимо у целости:
- Републички геодетски завод демантује текст објављен у појединим медијима да је ухапшена С. И. радница катастра у Крагујевцу.
Против С. И. Републички геодетски завод је 2019. године водио дисциплински поступак због теже повреде радне дужности – несавесног рада.
Тај поступак је правноснажно окончан након чега је престао радни однос С. И. у Служби за катастар непокретности Крагујевац Републичког геодетског завода.
Јучерашње хапшење С. И. спроведено је због истог тог дела.
Према сазнањима РГЗ-а, након престанка радног односа у катастру, С. И. је започела радни однос у канцеларији јавног бележника у Крагујевцу, односно у систему Јавнобележничке коморе.
Посебно је потребно нагласити да је аутор текста упознат са чињеницом да С. И. већ више од годину дана није службеница катастра у Крагујевцу.
Све преварне радње у вези са непокретностима откривају се у сарадњи Министарства унутрашњих послова и Републичког геодетског завода, а захваљујући новом дигиталном систему катастра такве преваре се лако доказују - наводи се у саопштењу.
Препоручујемо

МУП САОПШТИО: У Новом Саду ухапшено 17 особа због продаје факултетских диплома
20. 11. 2021. у 13:27

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио
ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.
05. 06. 2025. у 17:05

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)
НИКОЛА Јокић је најбољи кошаркаш планете, али дајте му лопту и биће најбољи у сваком спорту. То је показао још једном.
08. 06. 2025. у 08:54

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић
ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.
07. 06. 2025. у 11:30
Коментари (0)