УХАПШЕНО 11 ОСОБА ЗБОГ ЛАЖИРАЊА РЕЗУЛТАТА ИСПИТА: Велика полицијска акција у Београдској академији пословних и уметничких струковних студија
ПРИПАДНИЦИ МУП су данас ухапсили 11 особа које се сумњиче да су вршиле малверзације у вези са полагањем испита у Београдској академији пословних и уметничких струковних студија.
Фото: Н. Скендерија/Танјуг/Илустрација
Због постојања основа сумње да је извршио кривично дело злоупотреба службеног положаја у помагању ухапшен је В. С. (1952), заступник једне Агенције за консалтинг из Нове Вароши, запослен у Високошколској јединици ван седишта установе у Новој Вароши, Београдске академије пословних и уметничких струковних студија Београд, док су због злоупотребе службеног положаја ухапшени професори наведене Београдске академије Н. П. (1978), А. З. (1983), Р. Ј. (1962), Н. Д. (1960), Д. Ј. (1963), И. Б. (1971), А. С. (1959), З. П. (1963), Д. Љ. (1961) и А. С. (1973), а за још једним полиција трага.
Како се сумња, В. С. је од августа 2021. до фебруара ове године помагао наведеним професорима Београдске академије пословних и уметничких струковних студија да сачине неистините записнике о полагању испита и на тај начин је за више студената прибавио корист у виду положених испита.
Осумњичени Н. П., А. З., Р. Ј., Н. Д., Д. Ј., И. Б., А. С., З. П., Д. Љ. и А. С. се терете да су сачинили неистините записнике о полагању испита за више студената, у које су унели да су поједини студенти положили испите, иако исти нису били присутни на испитима, нити је вршена провера њиховог знања.
На тај начин, они су, како се сумња, за студенте прибавили корист у виду положеног испита и корист у виду стеченог високог образовања.
Осумњиченима В. С. и А. С. је одређено задржавање до 48 сати и они ће, уз кривичну пријаву, бити приведени надлежном тужилаштву, док су остали осумњичени, уз кривичну пријаву, приведени надлежном тужилаштву.
БОНУС ВИДЕО: СУЂЕЊЕ ЗА ТРАГЕДИЈУ У ШАИНОВЦУ - Наложена ДНК анализа аутомобила којим је усмрћен Жељко (19)
Препоручујемо
"ПОСТОЈИ ОПАСНОСТ ОД БЕКСТВА": Продужен притвор Беливуковим сарадницима
27. 05. 2022. у 13:40
УХАПШЕНА ДРЖАВЉАНКА БУГАРСКЕ: Завукла му руку у џеп, отела више од 2.000 евра
27. 05. 2022. у 09:29
ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине
СПЕЦИЈАЛНИ изасланик Велике Британије за Западни Балкан Карен Пирс организовала је састанак са војним лидерима Албаније, Црне Горе, Северне Македоније, БиХ и самопроглашеног Косова, које је представљао заменик команданта КБС-а генерал-мајор Енвер Чикаћи.
13. 11. 2025. у 15:48
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата
ДАРКО Тешић, који стоји иза популарног Инстаграм профила „Балканац у Немачкој“ недавно је објавио видео који је привукао велику пажњу пратилаца, а у њему на духовит и искрен начин дели своја запажања о животу у Немачкој.
13. 11. 2025. у 18:15
Коментари (0)