УХАПШЕН ЗБОГ ПОКУШАЈА ПРЕВАРЕ У ИГРИ "УЗМИ РАЧУН И ПОБЕДИ": Ево како је откривен
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе за технику, Службе за борбу против високотехнолошког криминала, у сарадњи са Вишим јавним тужилаштвом у Београду - Посебним јавним тужилаштвом за високотехнолошки криминал и Пореском управом, ухапсили су Д. М. (28) због постојања основа сумње да је извршио кривично дело рачунарска превара у покушају.

Фото: УП ЦГ
Он се сумњичи да је у циљу повећања шансе да буде извучен као добитник стана у наградној игри "Узми рачун и победи", направио скрипту која је аутоматски вршила измене ПФР бројева фискалних рачуна и времена њиховог издавања, а затим и аутоматско слање тих рачуна ка апликацији наведене наградне игре.
На тај начин Д. М. је, како се сумња, уношењем нетачних, односно лажних података, покушао да утиче на резултат електронске обраде података.
Претресом стана и других просторија осумњиченог, пронађени су докази који потичу из наведеног кривичног дела.
Захваљујући доброј сарадњи и правовременој реакцији Службе за борбу против високотехнолошког криминала Управе за технику МУП-а и Пореске управе,регуларност ове наградне игре ни у једном моменту није доведена у питање.
Осумњиченом је одређено задржавање до 48 часова и он ће, уз кривичну пријаву, бити приведен надлежном тужилаштву.
БОНУС ВИДЕО: РАЊЕН МУШКАРАЦ У КАЋУ: Први снимци са места пуцњаве
Препоручујемо

ОТАЦ ИЗ ЛОВАЧКЕ ПУШКЕ ПУЦАО У СИНА: Свађа претходила пуцњави - познато стање мушкарца рањеног у Каћу (ВИДЕО)
09. 11. 2023. у 11:51 >> 12:14

ЕКСКЛУЗИВНО - ГЕНЕРАЛ ПОНОВО У СВОЈОЈ СРБИЈИ: Небојша Павковић слетео у Београд (ФОТО)
ГЕНЕРАЛ Небојша Павковић слетео је у Србију.
28. 09. 2025. у 17:53

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)