НОВИ ДЕТАЉИ ВЕЛИКЕ АЦИЈЕ МУП-а: Ухапшене четири особе, пронађена већа количина ИТ опреме

Марко Колашинац
Марко Колашинац

15. 12. 2023. у 13:06

Три особе ухапшене су у Србији и једна у Чешкој у великој акцији полиције и Тужилаштва за високотехнолошки криминал због лажних дојава о бомбама, сазнаје "Блиц".

НОВИ ДЕТАЉИ ВЕЛИКЕ АЦИЈЕ МУП-а: Ухапшене четири особе, пронађена већа количина ИТ опреме

МУП

Како се сазнаје, у току су претреси на више локација.

- Пронађена је већа количина ИТ опреме - каже извор упознат са истрагом.

Подсетимо, Министарство унутрашњих послова саопштило је јуче да се до краја дана очекује реализација опсежне међународне акције на хапшењу лица повезаних са учесталим дојавама о експлозивним направама у различитим образовним институцијама на територији Србије.

МУП наводи да на националном и међународном нивоу интензивно сарађује са свим релевантним институцијама на идентификацији IP адреса пошиљалаца дојава и њихових корисника.

Од почетка школске 2023/2024. године до данас, примљено је укупно 80 дојава о бомбама на неколико десетина имејл адреса у различитим образовним институцијама на територији Србије, наводи се у саопштењу МУП-а.

(Блиц)

Ускоро опширније

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.

07. 11. 2025. у 14:04

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

ХИТ У ХРТКОВЦИМА: Погледајте шта пише на кући Војислава Шешеља (ФОТО)