ХРВАТИ У ПАНИЦИ, МИЛАНОВИЋ ЗАКУКАО НА НАТО САМИТУ: "Србија се муњевито наоружава, морамо да се супротставимо"
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић изјавио је данас у Анкари да је његова дужност била да на НАТО самиту отвори питање наоружавања Србије и додао да ће Хрватска нешто морати да предузме тако што ће се опремити нечим сличним.
FOTO TANJUG/ FOTO HINA/ Gordan Panić/ bg
- О томе НАТО мора нешто да зна и моја је дужност да то овде отворим - рекао је Милановић новинарима након завршетка самита. Чудна му је, каже, политика наоружавања Србије и пита "која је процена претње" и како ће набављено оружје бити искоришћено. Рекао је да Србија има и израелске далекометне ракете с дометом од неколико стотина километара, при чему су, подсетио је, Израелци и стратешки партнери Хрватске због чега је, иначе, он недавно оштро критиковао политику наоружавања хрватског Министарства одбране, којим руководи министар Иван Анушић. Казао је да су те хиперсоничне ракете само један сегмент, да тога има још и да ће се Хрватска “као држава морати на неки начин томе супротставити, тако што ће се опремити нечим сличним".
Говорећи о самиту, Милановић је рекао да је амерички председник Доналд Трамп “најискренији јер долази као потпуно детерминисани трговац оружјем и заступа своје интересе”. Каже да Трамп с поштовањем говори о руском председнику Владимиру Путину и кинеском Си Ђинпингу, а и они о њему.
- Хрватска позиција што се мене тиче је следећа: бити лојалан и фер према чланицама НАТО, не радити ништа иза леђа, што ни не радимо и нисмо никад радили, али гледати чврсто развој ситуације и своје интересе, то значи да нас нема у 'коалицији вољних', то сам овде поновио свима и нико није ни питао да будемо - рекао је Милановић.
Истакнуо је да је хрватска позиција у овом тренутку “благотворна”.
- Дакле, моје је задатак као лидера, председника државе да из тог извучем максималан бенефит за наш народ, а не да се гурамо по принципу вештачке интелигенције и да као папагај понављам десет реченица које ће се допасти Урсули фон дер Лајен. То не долази у обзир - рекао је Милановић, пренели су хрватски медији.
(Танјуг)
Препоручујемо
МИЛАНОВИЋ ПРИЗНАО: Вучић је аутентични лидер, а Пленковић обичан бирократа (ФОТО)
30. 06. 2026. у 11:47
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)