ОПЉАЧКАОПРОДАВНИЦУ ЗДРАВЕ ХРАНЕ: Отео пазар, зарадио оптужницу

Јелисавета Љутић

09. 04. 2024. у 19:45

ТРЕЋЕ основно јавно тужилаштво у Београду подигло је данас оптужницу против В.Д. (24) због сумње да је 11.новембра 2023. године починио разбојништво.

ОПЉАЧКАОПРОДАВНИЦУ ЗДРАВЕ ХРАНЕ: Отео пазар, зарадио оптужницу

Фото: Новости

Дело је извршио на тај начин што је претњом да ће непосредно напасти на живот и тело раднице у продавници здраве хране одузео туђе покретне ствари у намери да њеним присвајањем себи прибави противправну имовинску корист која није мала.

Ушао је у продавницу, пришао продајном пулту, извадио нож, уперио га према оштећеној те је захтевао да му иста у кесу стави готов новац што је она и учинила и предала му 3.300 динара колико се и налазило у кутији која је стајала поред касе.

Кривичним закоником прописано је да ће се учинилац кривичног дела развојништво из члана 206 став 1 Кривичног законика казнити казном затвора у трајању од 2 до 10 година.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НА СТОЛУ СУ РАТНИ ПРЕДЛОЗИ, БРИСЕЛ ХОЋЕ РАТ! Орбан се хитно јавио из Копенхагена

"НА СТОЛУ СУ РАТНИ ПРЕДЛОЗИ, БРИСЕЛ ХОЋЕ РАТ!" Орбан се хитно јавио из Копенхагена

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан навео је из Копенхагена, где учествује на самиту Европске политичке заједнице, да је ситуација озбиљна и да се на столу налазе, "отворени, ратно оријентисани предлози".

02. 10. 2025. у 08:59

(МАПЕ) ОВАКО ЋЕ СЕ КРЕТАТИ НЕВРЕМЕ У СРБИЈИ: Погледајте из часа у час, стижу снег и киша (ФОТО)

(МАПЕ) ОВАКО ЋЕ СЕ КРЕТАТИ НЕВРЕМЕ У СРБИЈИ: Погледајте из часа у час, стижу снег и киша (ФОТО)

ПОГЛЕДАЈТЕ како ће се ледени облак кретати над Србијом и које крајеве кад погађа невреме. Данас и сутра облачно са кишом и хладно, осим на северозападу Војводине где ће се задржати суво време, најавио је РХМЗ.

02. 10. 2025. у 10:47

ВЕДРАНА ОГОРЧЕНА: Пилић је био хришћанин! Срамота за Сплит, само мртав Пилић може бити - велики Пилић

ВЕДРАНА ОГОРЧЕНА: "Пилић је био хришћанин! Срамота за Сплит, само мртав Пилић може бити - велики Пилић"

ХРВАТСКИ тениски ас Никола Пилић преминуо је у 87. години живота у Ријеци, а сахрањен је протеклог викенда у Опатији, граду у којем је провео последње дане живота.

02. 10. 2025. у 07:20

Коментари (0)

РЕНОВИРАЊЕ СОБЕ уз повољно и веома практично решење