МУП СРБИЈЕ ОБЈАВИО ИМЕНА УХАПШЕНИХ: Кријумчарили мигранте до границе са БиХ
Припадници Министарства унутрашњих послова, Службе за борбу против организованог криминала Управе криминалистичке полиције, по налогу Јавног тужилаштва за организовани криминал, након вишемесечне истраге, ухапсили су 11 припадника организоване криминалне групе.
Фото: pixabay
Они се сумњиче да су извршили кривично дело недозвољен прелаз државне границе и кријумчарење људи.
Лисице су стављене Н. Д. (51) и М. Т. (49) који се сумњиче да су организатори ове ОКГ, као и В. О. (39), Д. М. (54), И. С. (49), А. Ј. (39), Т. Ђ. (43), З. Н. (54), С. Н. (53), П. К. (38) и Д. С. (38). Како се сумња, они су од новембра 2023. године, у Тутину и у близини границе са Бугарском, за 150 до 250 евра по мигранту, организовали прихват за најмање 59 ирегуларних миграната и њихов недозвољени транзит до Београда. Одатле су, како се сумња, пребацивали мигранте до границе са Босном и Херцеговином у циљу њиховог даљег илегалног пребацивања ка земљама Европске уније.
Полиција је приликом претреса станова и других просторија које су осумњичени користили пронашла пушку, више комада муниције, новац и више електронских уређаја, као и два аутомобила.
Осумњичени су, уз кривичну пријаву, приведени надлежном тужилаштву.
Препоручујемо
ПОЛИЦАЈЦИ УЗИМАЛИ МИТО? Ухапшена два службеника граничних прелаза у Црној Гори
27. 05. 2024. у 15:53
ШОК У ЊУЈОРКУ: Погледајте шта је Путинов специјални изасланик донео на разговоре са САД (ФОТО)
СПЕЦИЈАЛНИ изасланик руског председника Владимира Путина Кирил Дмитријев донео је на разговоре са званичницима у Сједињеним Америчким Државама бомбоне које на омотима имају Путинове цитате.
26. 10. 2025. у 17:16
ШТА СЕ ДЕШАВА У ПОКРОВСКУ? Ситуација за Украјину је много гора него на мапама, Сирски побеснео
РУСКИ председник Владимир Путин изјавио је данас да је град Покровск у Доњецкој области опкољен, док његови генерали тврде да је у граду и околини блокирано више од пет хиљада украјинских војника.
26. 10. 2025. у 18:54
"ЦЕЦИН СИНЕ, ЋУТИ И УДАРАЈ, ЗА БОЉЕ И НИСИ!" Водитељка одбрусила Вељку - "Озбиљан комплекс!"
НАКОН што је боксер Вељко Ражнатовић покушао да исмеје перформанс водитељке Јоване Јеремић, који је уприличила током прославе њеног рођендана, она му је брзо јавно узвратила, у свом стилу.
26. 10. 2025. у 10:48
Коментари (0)