ПРОДУЦЕНТКИЊА КОЈА ЈЕ, У ПИЈАНОМ СТАЊУ, ИЗАЗВАЛА НЕСРЕЋУ ОСТАЈЕ У ПРИТВОРУ: Суд одбио жалбе странака, потврдио пређашње решење
КРИВИЧНО ванпретресно Веће Другог основног суда у Београду је данас одржало седницу на којој су одбијене жалбе странака у поступку и потврдило своје прошлонедељно решење којим је Нини К. (44), продуценткињи на једној познатој телевизији, која се терети да је изазвала саобраћајну несрећу у којој је повређена М.Ђ.(14), одређен притвор до 30 дана.

Идеја је да се регрутује нови кадар, Фото Д. Миловановић
Подсетимо, судија за претходни поступак Другог основног суда у Београду је окривљеној Нини К одредио притвор, јер постоје околности које указују да ће боравком на слободи ометати поступак утицањем на сведоке и да ће у кратком временском периоду поновити кривично дело.
Суд је, међутим, одбио предлог Другог основног јавног тужилаштва да јој се одреди притвор и из разлога јер је дошло до узнемирења јавности, као и жалбу одбране која је захтевала да јој буде омогућена одбрана са слободе.
Нина К. се терети да је 26. јуна, у Улици војводе Степе, својим возилом налетела и тешко повредила девојчицу М. Ђ.
Нини К. се на терет ставља тешко дело против безбедности саобраћаја.
- Осумњичена је да је саобраћајну незгоду изазвала са умишљајем, с обзиром на то да је возилом управљала пијана, са 1,51 промила алкохола у крви, као и јер је до незгоде дошло на пешачком прелазу - тврди Тужилаштво и додаје да је она на саслушању изнела одбрану, након чега је уследио захтев за одређивање притвора. - Према подацима из регистра прекршајних санкција против осумњичене су поднета 33 захтева за покретање прекршајног поступка због извршења прекршаја из Закона о безбедности саобраћаја на путевима, а по којим захтевима је Прекршајни суд у Београду донео 11 осуђујућих пресуда.
Иначе, девојчица која је повређена у овом удесу и која је задобила тешке повреде главе и прелом обе ноге и даље је у болници. Њено стање је сада стабилно и она је, како кажу лекари, са интензивне неге пребачена на одељење и није животно угрожена.

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље
РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.
17. 04. 2025. у 11:29

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ЗВАНИЧНО - КРАХ БРАКА АНЕ ИВАНОВИЋ И БАСТИЈАНА: Швајнштајгер скинуо бурму (ФОТО)
АКО се уопште и сумњало у развод Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера, сада дилеме више нема.
18. 04. 2025. у 07:51
Коментари (0)