ПРЕБАЦИВАЛИ МИГРАНТЕ У БиХ: Ухапшени припадници две криминалне групе осумњичени за трговину људима
По налогу Јавног тужилаштва за организовани криминал, у сарадњи са Управом криминалистичке полиције, Службе за за борбу против организованог криминала, Одељења за сузбијање трговине људима и кријумчарење људи данас је на територији Србије ухапшено 12 припадника две организоване криминалне групе, док се двоје налази у бекству.

Фото Ј. Лемајић
- Ове две организоване криминалне групе су за четири месеца прокријумчариле 176 ирегуларна мигранта - саопштено је из ЈТОК. - Припадници прве групе су од 12. маја 2024. до 15. августа ове године, омогућили за 62 ирегуларна миграната, недозвољен транзит кроз Србију и недозвољен прелазак границе Србије са државном границом Босне и Херцеговине. Сумња се да су мигранте преузимали у близини Зајеча, Пирота и Димитровграда, а затим их пребацивали у БиХ преко Дрине у циљу њиховог даљег илегалног пребацивања ка земљама Западне Европе за више од 100 евра по ирегуларном мигранту.
Друга организована криминална група је од 18. јуна 2024. па до 19. јула ове године омогућила за 114 ирегуларних миграната недозвољен транзит кроз Србију, од близине Димитровграда, до Београда, а ради њиховог даљег илегалног пребацивања ка земљама Западне Европе за финансијску корист већу од 90 евра по мигранту.
Сва приведени су уз кривичну пријаву спроведену у Јавно тужилаштво за организовани криминал на саслушање. Свима се на терет стављају кривична дела недозвољен прелаз државне границе и кријумчарење људи.

ЏЕЈ ДИ ВЕНС УДАРИО НА ЗЕЛЕНСКОГ: То што он ради је апсурдно
У ИНТЕРВЈУУ за интернет портал УнХерд , амерички потпредседник Џеј Ди Венс назвао је нападе украјинског председника Володимира Зеленског на САД „непродуктивном реториком“ и „апсурдним“.
15. 04. 2025. у 10:27

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

"СИНА СМО САХРАНИЛИ У НИКШИЋУ" Жељко Самарџић о највећој животној трагедији: "То је била туга за све нас"
ПЕВАЧ проговорио о болној теми.
15. 04. 2025. у 10:18
Коментари (0)