НОВО ХАПШЕЊЕ У НИШУ: Наставак акција у борби против корупције
У НАСТАВКУ борбе против корупције, припадници Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције - Одељења за борбу против корупције, по налогу Посебног одељења за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Нишу ухапсили су М. Т. (1985) из Ниша због постојања основа сумње да је извршио кривично дело проневера.
Фото: Д.Алихоџић
Он се сумњичи да је радећи у једној радној јединици поште у Нишу, у периоду од 22. јула до 20. августа прошле године, у намери да себи прибави противправну имовинску корист, присвојио новац који му је поверен у служби, а који је био намењен физичким лицима корисницима услуга неге другог лица и којима је на адреси становања требало да исплати износ месечне накнаде за наведену помоћ.
Како се сумња, он је фалсификовао потписе 17 корисника на налозима за исплату, које је претходно задужио у радној јединици поште, а затим је тако фалсификоване налоге за исплату раздуживао у пошти као извршене.
Осумњичени ће, уз кривичну пријаву, бити приведен надлежном тужилаштву.
Препоручујемо
ХАПШЕЊЕ ЗБОГ ПРАЊА ПАРА: Више милиона убачено у легалне токове
25. 03. 2025. у 15:20
МУЉАЊЕ СА ПРОДАЈОМ СТАНОВА У БЕОГРАДУ: Ухапшена двојица због прања новца
25. 03. 2025. у 13:30
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
"Потврђена идиоткиња!" Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: "Фашистички олош, издала бираче"
ИТАЛИЈА је упутила оштар протест Русији након увредљивих изјава руског ТВ водитеља на рачун премијерке Ђорђе Мелони, док јој је председник државе пружио подршку и осудио скандалозне коментаре.
22. 04. 2026. у 08:44
Коментари (0)