ФИЛИП И АЛЕКСАНДАР ОДРАСЛИ И УМРЛИ ЗАЈЕДНО: Таково код Уба занемело због утапања пријатеља - петоро деце остало без очева
ЗАЈЕДНО су Александар Марковић (29) и Филип Ловчевић (29), из Такова код Уба, одрастали, ишли у школу, били најбољи другови и нераздвојне комшије и у недељу живот изгубили у дубинама Саве, код села Прово.

Фото: Приватна архива
После два дана потраге, њихова тела пронађена су јуче, у Сави, код Купинова.
Александар, Филип и њихов друг Н. Л. (27) из Такова са породицама су у недељу били на пикнику у викендици на обали реке, коју им је за ту прилику позајмио један пријатељ. Пекли су јагње, уживали одмарајући се поред воде. Ништа, кажу, није наговештавало трагедију. У једном тренутку су се одлучили да се реком провозају моторним чамцем, али се насред Саве мотор угасио. У међувремену, вода је продрла у пловило, на месту где је Сава дубока више од пет метара. Њихов пријатељ, Н. Л. је успео да искочи и стигне до обале, а Александар и Филип, као непливачи, брзо су нестали под водом... Њихове супруге и деца са обале су посматрали стравичну сцену, не могавши да им помогну.
- Ово је огромна туга, не само за њихове породице, већ за цело Таково и тамнавски крај, јер су Александар и Филип били за пример, вредни, радни, увек спремни да свакоме помогну. О њима су могле да се кажу само лепе речи - каже Мирјана Јеремић из Такова. - Александар је био мој комшија, бавио се пољопривредом, држао је ауто-отпад. Страшна је била неизвесност да ли ће их и када наћи у Сави, али су се, нажалост, црне слутње обистиниле. Њихова тела пронађена су једно близу другог. Александрова мајка непрестано је на инјекцијама за смирење, не зна за себе од туге, отац је у очају ударао главом у зид. Борио се Аца за сваки динар, да заради за породицу, троје мале деце остало је без оца... Трагедија до неба. Цело село ће им бити на сахрани.
У дводневну потрагу за Александром и Филипом, који су под водом нестали безмало у трену, поред родбине, мештана и ватрогасно-спасилачких екипа укључила се била и Жандармерија. Беживотно тело Александра Марковића јуче пре подне пронашао је радник "Војводина шуме", који је трактором пролазио самом обалом Саве, код Купинова. Приликом увиђаја, полиција је у Сави, у близини, приметила и тело Филипа Ловчевића.
БИО СТУБ КУЋЕ
- АЛЕКСАНДРА су родитељи добили у позним годинама, јер се његов отац касно оженио - причају другови. - Ацин отац одмалена је тежак инвалид, нема ноге, хода уз помоћ протеза. И он је био велики борац кроз живот, све је скућио са десет прстију, а тако је наставио и Александар. Тешко су његови родитељи поднели смрт сина који је био њихова велика узданица. Наравно, ту су унучићи, који су њихова нада и утеха, али Александар је био стуб куће и породице, на њега су сви могли да се ослоне, замоле за помоћ, никога никада није одбио, нити некоме нешто ружно рекао. Такав је био и Филип.
Туга, јецаји и уздаси у дворишту породица Марковић и Ловчевић. Непрекидно долазе рођаци, пријатељи, школски другови, сељани, да изјаве саучешће, понуде помоћ. Још се не зна када ће два нераздвојна друга бити сахрањена на сеоском гробљу, јер је, како сазнајемо, потребно да се обави обдукција у Новом Саду, с обзиром на то да су тела пронађена у Сави, на подручју Сремске Митровице.
- Отишли су на викенд да се одморе на Сави, нико ни помишљао није да ће њихове породице бити у црно завијене - кажу другови из детињства Александра и Филипа. - О обојици само лепе речи могу да се кажу. Момци у сваком погледу за пример. Аца је обрађивао најмање 15 хектара своје земље, али је помагао и другима, имао је и ауто-отпад, све је поштено радио. Филип је имао грађевинску фирму, уграђивао је стакла, најчешће у Београду, а његови родитељи су се пре више од две деценије у Таково доселили из Богатића. Александар има троје деце, сина и две ћерке. Филип има ћерку, пре неколико месеци добио је сина. Цело село је занемело пред овом трагедијом.

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

ПЕВАЧ НИЈЕ БИО НА ОЧЕВОЈ САХРАНИ: "Није ме гризла савест"
ПЕВАЧ Раде Лацковић доживео је трагедију која му је потпуно променила живот.
09. 09. 2025. у 11:31
Коментари (2)