СЕДЕО САМ НА ОБАЛИ И ПЛАКАО: Потресна исповест оца чији се двогодишњи син јуче утопио код Тутина

Новости онлине

21. 11. 2022. у 12:26

С. Ђ. из Тутина, чији се двогодишњи син Елвир у недељу око 16 сати утопио у реци Видрењак, каже да још чује последње речи свог детета и да не може да прихвати да њега више нема. Он каже да се све десило у тренутку и да је покушао да спасе свог сина.

СЕДЕО САМ НА ОБАЛИ И ПЛАКАО: Потресна исповест оца чији се двогодишњи син јуче утопио код Тутина

Фото: Танјуг/Александар Нићифоровић

- Питам се да ли је трагедија могла бити избегнута и да ли треба још неко да се утопи па да нас изместе одавде и нађу нам безбеднији смештај - у сузама говори отац.

Он је, каже, целу ноћ провео на обали, гледајући у надошлу реку и плачући за својим сином.

- Нисам могао да уђем у кућу, седео сам на обали и плакао. Размишљам о томе да ли сам могао још нешто да урадим, можда да зароним и да га тражим по дну... Не знам, можда би се и ја удавио, а боље и то да се десило него што сам сина изгубио - каже несрећни човек.

Он истиче да се више пута обраћао локалним институцијама тражећи адекватно решење за своју породицу.

- Десет година живимо у бараци, без икаквих услова... Немамо купатила, воде, често смо и без струје. Овде није безбедно, може се догодити да барака склизне, да се земља обруши током ноћи и да упаднемо у воду, да се сви удавимо. Река је на два три метра од бараке, то је падина, стрмо је, земља се обрушава - каже он, молећи надлежне да изместе његову породицу и комшије.

- Вероватно постоји неки плац, неко безбедније место за нас. Можда би се неко јавио и да нам сагради неке куће, постоје донатори, наши, страни, помажу свима па ће можда и нама. Само да се склонимо одавде јер у сваком тренутку се може догодити нова трагедија - каже он.

Прича да се дешавало и раније да неко дете упадне у воду али су успевали да их извуку.

- Сигурно је било најмање три таква случаја али срећом тада вода није била велика па смо успели да спасимо децу. Сада нисам спасио свог сина - каже отац настрадалог дечака.

Ромске бараке изграђене су пре неколико деценија на општинском земљишту које се налази поред реке. Ово дивље насеље нема никакве услове за живот. У њему живи десетак породица које су се ту доселиле са Косова и Метохије. У локалној самоуправи кажу да ове породице неће остати саме и да ће им општина помоћи.

(Информер)

БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО-СНИМЦИ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.

20. 04. 2026. у 20:41

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Потврђена идиоткиња! Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: Фашистички олош, издала бираче

"Потврђена идиоткиња!" Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: "Фашистички олош, издала бираче"

ИТАЛИЈА је упутила оштар протест Русији након увредљивих изјава руског ТВ водитеља на рачун премијерке Ђорђе Мелони, док јој је председник државе пружио подршку и осудио скандалозне коментаре.

22. 04. 2026. у 08:44

Коментари (0)

Орбан се потукао са навијачем после пораза: Пролазници морали да их раздвајају, камере све забележиле! (ВИДЕО)