ВАТРОГАСЦИ НЕ СТАЈУ : У Шумадији активно десетак пожара

Весна Хаџић

14. 08. 2025. у 15:35

У Шумадији је тренутно активно преко 10 пожара, а најтежа ситуација је на територији Крагујевца, општина Рача, Лапова и Аранђеловца. Горе већином ниско растиње и трава.

ВАТРОГАСЦИ НЕ СТАЈУ : У Шумадији активно десетак пожара

Фото : СО Аранђеловац

Сви капацитети Управе за ванредне ситуације у Крагујевцу су ангажовани на гашењу пожара, а крагујевачки ватрогасци су на изузетно високим температурама, у опреми где телесна температура достиже и 50 степени, на терену готово два месеца.

Ватрогасци апелују на грађане да воде рачуна када рукују свим потенцијалним изворима пламена, јер је на пр. у Аранђеловцу, на изузетно неприступачном терену, ватра због неугашених свећа букнула са гробљ, као и  да почну гашење пожара у почетној фази, чим га примете.

У овом пожарима за сада нису угрожени људски животи и објекти.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.

20. 04. 2026. у 20:41

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (0)

Свет гледа и плаче: Ево шта су урадили фудбалери Ирана (ФОТО/ВИДЕО)