ВУК НАПАО ДЕТЕ У СЕЛУ БРОД: Мештани у страху - медведи и вукови су близу насеља

В.Н.

28. 08. 2025. у 12:29

У СЕЛУ Брод, општина Штрпце, на Косову и Метохији, јуче је у поподневним сатима дошло до напада вука на петогодишње дете, извештава Радио Борзани.

ВУК НАПАО ДЕТЕ У СЕЛУ БРОД: Мештани у страху - медведи и вукови су близу насеља

Фото Pixabay free images

Инцидент се догодио у близини породичне куће, а према наводима очевидаца, дете је изненада напала дивља звер.

Из полицијске станице у Штрпцу потврђено је да је реч о нападу вука.

Повређено дете одмах превезено у болницу

- Повређено дете је одмах транспортовано до амбуланте у Штрпцу, где му је указана прва медицинска помоћ, а затим пребачено у болницу у Урошевцу. Дете није животно угрожено и ван је животне опасности, иако је задобило повреде које захтевају даљи опоравак и надзор - наводи се из полицијске станице Штрпце.

Како преноси Коссев, овај догађај додатно је узнемирио мештане општине Штрпце, који су већ раније били сведоци појављивања дивљих животиња у близини својих домаћинстава.

Пре само неколико недеља медвед у селу Вича напао је и усмртио домаћу козу, што је изазвало забринутост међу сточарима и пољопривредницима.

Мештани страхују за децу и стоку

- После овога више нисмо сигурни ни у сопственом дворишту. Страхујемо за децу и стоку, јер се чини да су вукови и медведи све чешће близу насеља - каже један од мештана.

Становници општине Штрпце апелују на надлежне институције да предузму додатне мере заштите и појачају надзор над кретањем дивљих животиња, како би се спречили нови напади и повећала безбедност локалног становништва.

(Коссев.инфо)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.

20. 04. 2026. у 20:41

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Потврђена идиоткиња! Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: Фашистички олош, издала бираче

"Потврђена идиоткиња!" Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: "Фашистички олош, издала бираче"

ИТАЛИЈА је упутила оштар протест Русији након увредљивих изјава руског ТВ водитеља на рачун премијерке Ђорђе Мелони, док јој је председник државе пружио подршку и осудио скандалозне коментаре.

22. 04. 2026. у 08:44

Коментари (0)

Најзгоднија преваранткиња 21. века донела шок-одлуку! Свет је затечен, после најновијег скандала је нестала, а сада...