ОТАЦ МАЛОГ РАДЕНКА ЗА "НОВОСТИ": "Све ме вратило, брзином светлости, на трагедију, на губитак мог мезимца - казна је блага"
"НЕ МОГУ и даље да дођем себи", изјавио је Милан Никодиновић, отац дечака Раденка (8) из села Козјак код Лознице који је преминуо од сепсе 2016. године, након данашњег изрицања пресуде лозничком лекару др Добривоју Бојанићу.
Билборди посвећени маленом Раденку
Др Бојанић је, у међувремену, и од Лекарске коморе добио забрану бављења ортопедијом две године, која му је прошла, али га управа установе није вратила на Одељење ортопедије, већ је распоређен да обавља послове статистике, што и данас ради. Два лекара из Београда, која су била оптужена у овом предмету, ослобођена су.
- Слушајући све оно у самој завршници суђења, а посебно причу осуђеног лекара, мислим да сам био на ивици инфаркта или шлога - прича Милан Никодиновић. - Све ме вратило, брзином светлости, на трагедију, на губитак мог мезимца, тог лепог и паметног детета, миљеника читавог краја, који га и данас са нама оплакује, а заједно смо се борили за правду, од самог почетка. Разумем да се неко брани, али не тако да измишља и наноси нови бол нама који никада не можемо да прежалимо нашег Раденка. Казна је блага. Као оштећени очекујемо да се ОЈТ обавезно жали. Утрврђена је одговорност, дакле, за смрт детета, па и казна мора да буде у складу са тим. Ово је блага казна и тешко ми је да ми, чини ми се, не може бити теже.
Покушали смо да чујемо и др Бојанића, који се, у два наврата, није јављао на наш њему, иначе, познати број. У овом предмету изузео се и суд и тужилаштво у Лозници на опште запрепашћење јавности и стручне јавности. Др Бојанић је у делу поступка саслушаван у ОЈТ у Лозници, у овдашњој палати правде, где је обезбеђење показало велику сервилност према њему како не би изашао пред новинаре и пријатељски су га испратили на споредна врата. Међу којекаквим изговорима за изузимање, један лознички делилац правде се извукао да не суди, тако што је написао да је „једном са др Бојанићем пио кафу“!?
Др Бојанић био је вишегодишњи судски вештак, јако познат и угледан лекар, вишегодишњи руководилац и активан у политичком животу града.
ОЈТ чека одлуку
Александар Протић, основни јавни тужилац у Шапцу, рекао нам је да судску одлуку, која се односи на смрт дечака Раденка Никодиновића, још нису добили. Кад је добију, како каже, након свих потребних сагледавања, одлучиће како ће да поступе у предмету у ком је један лекар осуђен, а двојица ослобођена. ОЈТ у Шапцу је, иначе, крајње професионално, савесно и одговорно поступио у овом деликатном предмету.
Препоручујемо
НЕСРЕЋА КОД ХИПОДРОМА: Оборен моториста на Мосту на Ади, мотор га пригњечио
08. 06. 2022. у 08:57
УДАРИО ДЕТЕ (13) НА АЛТИНИ ПА ПОБЕГАО: Малолетни бахати возач убрзо ухваћен
07. 06. 2022. у 22:40
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Снимци Хане Икодиновић запалили интернет - врели кадрови (ВИДЕО)
СТАРИЈА ћерка "новосадске барбике" и прослављеног ватерполисте Данила Даче Икодиновића, Хана Икодиновић, израсла је у праву лепотицу и већ одавно јој тепају да је "најлеша ћерка познатих родитеља у Србији".
26. 03. 2026. у 21:36 >> 21:50
Коментари (3)