ОПЕТ ОДЛОЖЕНО СУЂЕЊЕ ЗА УБИСТВО ВЕЛИБОРА ДУЊИЋА: Изостао оптужени, тврди да је болестан

Јелисавета Љутић

06. 07. 2023. у 13:08

ЗБОГ недоласка на претрес Горана Кнежевића, данас је за 14. септембар, у Вишем суду у Београду, одложено суђење оптуженима који се терете у умешаност и прикривање трагова убиства Велибора Дуњића, једног од вођа навијача "Црвене звезде" испред сплава "Џимис" 2014. године, када је тешко рањена и његова девојка Тања Ш.

ОПЕТ ОДЛОЖЕНО СУЂЕЊЕ ЗА УБИСТВО ВЕЛИБОРА ДУЊИЋА: Изостао оптужени, тврди да је болестан

Фото архива

Бранилац оптуженог који је изостао са претреса навео је да је његов клијент болестан, о чему ће суду доставити медицинску документацију.

На наредном претресу требало би да се саслушају вештаци и два сведока. 

Иначе, суђење ће кренути испочетка због извесне промене у саставу судског већа.

На оптуженичкој клупи су, због помагања извршиоцу након извршеног кривичног дела - Горан Кнежевић, Милош Милосављевић и Бојан Старовлах. За убиство Дуњића и рањавање његове девојке, као непосредни извршилац оптужен је Владимир Ђуровић, тадашњи припадник обезбеђења сплава "Џимис", који је у бекству.

Александар Ђурановић, Марко Гвозденовић, Зоран Вукић и Јелена Крушедолац су за непријављивање дела били под истрагом тужилаштва, али су склопили споразуме о признању кривице.

Крајем 2019. Апелациони суд у Београду правоснажно је осудио на 16 месеци затвора Вука Мусића јер је прикривањем трагова пружио помоћ Владимиру Ђуровићу након убиства. Мусић је током суђења признао извршење кривичног дела у целости.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗВАНИЧНО - РАЗВЕЛА СЕ ГАГА: Процес дуг 13 месеци, ПРОМЕНИЛА презиме, а Тони има нову девојку и то милионерку

ЗВАНИЧНО - РАЗВЕЛА СЕ ГАГА: Процес дуг 13 месеци, ПРОМЕНИЛА презиме, а Тони има нову девојку и то милионерку

ПАПИРИ за развод певачице Драгане Мирковић и Тонија Бијелића су потписани, а бракоразводни поступак је окончан после нешто више од годину дана.

29. 04. 2025. у 14:20 >> 14:21

Коментари (0)

„ГОСПОДСКА УЛИЦА” НА ДОРЋОЛУ – БОРИС РЕЖАК И МАРКО МИЛОШЕВИЋ ПРИРЕДИЛИ СПЕКТАКЛ У ФОНДАЦИЈИ MOZZART