ДЕТАЉИ ИЗ ОПТУЖНИЦЕ УРОШУ БЛАЖИЋУ: Обухваћени и отац и рођаци оптуженог
ВИШЕ јавно тужилаштво у Смедереву подигло је оптужницу против Уроша Блажића због сумње да је 4. маја у селима Мало Орашје и Дубона убио 9, а ранио 12 особа. Блажићу због кривичног дела тешко убиство прети казна затвора од 20 година.

Фото: Јутјуб/МУП
Оптужницом су обухваћени и његов отац Радиша Б., као и рођаци Горан и Борис Г. из Крагујевца.
Окривљени Урош Б. у време извршења кривичног дела није имао навршену 21 годину, због чега, сходно одредбама Кривичног законика, њему није могуће изрећи казну доживотног затвора, већ као максималну казну, казну затвора у трајању од 20 година, што је тужилаштво и предложило у оптужници, наводи се у саопштењу Вишег јавног тужилаштва у Смедереву.
Казна затвора у трајању од 20 година, као јединствена максимална казну за оба кривична дела која му се стављају на терет, тужилаштво је предложило да се изрекне и његовом оцу, окривљеном Радиши Б.
За оптужене Горана и Бориса Г., ујака и брата од ујака Уроша Блажића, тужилаштво је ставило предлог да буду осуђени на казне затвора у трајању од по 6 година.

ЧЕТИРИ ЗЕМЉЕ ЕУ ОДБИЛЕ ТРАМПОВ ПЛАН: Неће да купују америчко оружје за Украјину!
ЧЕТИРИ европске земље одбиле су да учествују у пројекту председника САД Доналда Трампа о куповини америчког оружја за Украјину.
16. 07. 2025. у 14:12

БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију
БЕБА из Србије, стара свега 13 месеци, изненада је изгубила живот у једном угоститељском објекту на Халкидикију. Како наводе грчки медији, ова незапамћена трагедија одиграла се пред очима дететових родитеља.
16. 07. 2025. у 14:33

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)