ОТАЦ УРОША БЛАЖИЋА НЕГИРАО КРИВИЦУ: "Крива је мрачна судбина, виша сила - ми смо угледна породица, а не вукодлаци"
РАДИША Блажић, отац Уроша Блажића оптуженог за масовно убиство у селима Мало Орашје и Дубона, негирао је да је он донео у кућу оружје којим је масакр почињен.
Фото: Н. Живановић
Он је током суђења тврдио да никад није видео оружје које је пронађено нити донео то оружје.
На питање како се Урош Блажић понашао тог 4. маја, Радиша Блажић је рекао да се понашао нормално и да ништа није указивало на то да ће доћи до тога.
- Не могу да оправдам сина, да му је било шта урађено па да оправдам тако нешто. Мало дете је велика радост, велико дете је велика жалост - рекао је он и додао да ће патњу и бол за убијенима више он осећати него "било ко ту".
Он је додао да младића који је убијен, а са којим је био на једном весељу, сања ноћима и да ће га жалити цео живот.
Радиша Блажић је навео да је његов син требало да убије њега, да му олакша муке, као и да није крива породица за масакр, нити његова супруга, него је крива "мрачна судбина, виша сила".
Питања оптуженом је постављао и главни јавни тужилац у Вишем јавном тужилаштву у Смедереву Иван Конатар, а оптужени је тврдио да није сина учио да пуца, да није ишао у лов и да никад није опалио метак пред њим.
На питање да ли је против њега вођен кривични и дисциплински постпак 1999. године у Руми због нестанка 11 бомби, Радиша Блажић је рекао да није, док је Конатар рекао да се то налази у списима предмета да је војни тужилац покренуо поступак против њега због нестанка бомби.
Радиша Блажић је најпре 20 минута причао о својој каријери, односно да је 41 годину радио у Војсци Србије, као и да су они угледна породица, а не "вукодлаци".
Претходно је његов син изнео одбрану и признао да је починио масакр, док је негирао да је његов отац знао за оружје, тврдећи да је све сам нелегално купио.
БОНУС ВИДЕО: Ухапшена четворка која је планирала напад на полицију на протесту у Београду
Препоручујемо
УРОШ БЛАЖИЋ ЗА ГОВОРНИЦОМ: Ево шта је на почетку суђења рекао убица из Младеновца (ФОТО)
21. 08. 2024. у 11:38
КРВАВИ ОБРАЧУН ЗБОГ ПАРКИНГА У ОБРЕНОВЦУ: Истрага за покушај убиства и тучу
14. 12. 2025. у 12:37
ДЕВОЈКА ПАЛА СА ЧЕТВТОК СПРАТА У ВЕЛИКОМ МОКРОМ ЛУГУ: Хитно пребачена у Ургентни центар
14. 12. 2025. у 07:22
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)