БРАТЕ, ТРИ МЕСЕЦА И НИШТА ЛЕПО: Пoтресан статус сестре убијеног Далибора у масакру у Дубони

Јелена Илић

05. 08. 2023. у 07:48

ТРИ месеца откако је монструм узео мој понос, моје душе, моју срећу. Министарство унутрашњих послова, немојте да заборавите да убице морају бити кажњене - написала је на свом фејсбук-профилу Зорица Панић, мајка Милана (22) и Кристине Панић (19), које је, како се сумња, Урош Блажић (21), заједно са још седморо младих људи, усмртио 4. маја у Дубони и Малом Орашју.

БРАТЕ, ТРИ МЕСЕЦА И НИШТА ЛЕПО: Пoтресан статус сестре убијеног Далибора у масакру у Дубони

Фото Д. Миловановић

Уз ове речи, мајка је објавила и снимак са Милановог полагања заклетве приликом ступања на дужност у Министарство унутрашњих послова, где је био запослен.

Огласила се и сестра убијеног Далибора Тодорића (25) из Дубоне стиховима на свом фејсбук-профилу:

- Три месеца и ништа лепо после тебе, брате, није дошло. Ништа неће ни доћи. Отишла је сва лепота, љубав и топлина. Отишло је све са тобом. Све је празно. Сад је само присутна туга и тишина.

Док породице, родбина и пријатељи тугују, још траје истрага пред Вишим јавним тужилаштвом у Смедереву. За претходна три месеца, саслушано је више од 40 сведока. Осумњичени Урош Блажић саслушан је само једном и то када је ухапшен, десетак сати након што је, како се сумња, у два села убио деветоро младих и дванаесторо тешко ранио.

Притвор му је недавно продужен за још 90 дана. До тада, истрага мора да се заврши и да буде подигнута оптужница. Тужилаштво чека резултате више вештачења, а доста њих је и завршено. У притвору су и даље отац, ујак и брат од ујака Уроша Блажића због илегалног поседовања оружја.

Ема је изабрала реч "срећа"

НИНА Боровић Кобиљски, мајка Еме Кобиљски, која је настрадала у масакру у Основној школи "Владислав Рибникар" на Врачару, за који је осумњичен Коста К. (14), објавила је на "Фејсбуку" фотографију ћеркиног рада и њену омиљену реч. У питању је девојчицин рад за школу, на којем је исписан цитат из "Дневника Ане Франк" и реч срећа.

- Како је лепо то да нико не мора чекати ни тренутак да би почео свет чинити бољим - цитат је из књиге који је записан. Мајка је тај цитат поделила, истакла да је то био изабрани цитат њене ћерке, а да је за најлепшу реч изабрала управо реч срећа. Отац девојчице, Драган Кобиљски, поделио је објаву са сликама убијене деце и чувара школе и написао "три месеца".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви

НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви

ТИНЕЈЏЕРКА је, како каже њен близак пријатељ, била девојка пуна живота, имала је много планова за будућност, а тек је имала 19 година, и цео живот је био пред њом, а сада је читава њена породица завијена у црно.

30. 05. 2025. у 14:42

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је током ноћи извела један од највећих напада дроновима од почетка рата, гађајући више циљева на територији Русије. Због напада су московски аеродроми били приморани да привремено обуставе рад, што је изазвало хаос у ваздушном саобраћају.

28. 05. 2025. у 09:45

УЧЕНИЦИ БИЛИ ЗАБЕЗЕКНУТИ: Шта је наставница обукла - одмах је сликали, фотке су обишле свет

УЧЕНИЦИ БИЛИ ЗАБЕЗЕКНУТИ: Шта је наставница обукла - одмах је сликали, фотке су обишле свет

НАСТАВНИЦА Вероника Дукју потрудила се да визуелизује своју лекцију из анатомије. Њен потез одушевио је хиљаде корисника друштвених мрежа, на којима су се прошириле фотографије са њеног часа.

04. 06. 2025. у 10:42

Коментари (0)

Од разбибриге до педесет милиона и куће на мору: Увек сам мислила да су те карте намештене