ПУЦАО НА СИНА ИЗ ЛОВАЧКЕ ПУШКЕ: Притвор до 30 дана старцу (85) из Каћа осумњиченом за покушај тешког убиства (ФОТО/ВИДЕО)
ВРЕМЕШНОМ Милораду С. (85) из Каћа, осумњиченом да је у четвртак покушао да убије сина Живорада С. (57) , судија за претходни поступак Вишег суда у Новом Саду, вечерас је на прелог Вишег јавног тужилаштва, где је био приведен на саслушање, одредио је притвор до 30 дана.

ФОТО: Љ.П.
Он се терети за покушај тешког убиства на подмукао начин. Осумњиченом је ова мера изречена јер постоје особите околности које указују да би останком на слободи могао ометати поступак утицајем на сведоке, због постојања особитих околности које упућују на основану бојазан да би осумњичени у кратком врменском периоду могао поновити кривично дело за које је основано сумњив као и због начина извршења и тежине последица кривичног дела које је довело до узнемирења јавности.
За ово кривично дело, предвиђена је казна затвора од најмање 10 година или доживотни затвор. Више јавно тужилаштво је данас раније саопштило да су у сарадњи са Полицијском управом у Новом Саду, у оквиру предистражног поступка, предузели радње у складу са законом, са циљем расветљавања свих околности догађаја.
На место догађаја је изашао дежурни јавни тужилац који је извршио увиђај, те су изузети трагови и предмети и издате све одговарајуће наредбе.
- Више јавно тужилаштво у Новом Саду наставља даљи рад на овом случају и предузима све мере ради обезбеђивања доказа поводом овог догађаја, након чега ће се донети даље процесне одлуке у складу са законом, о којима ће јавност бити благовремено обавештена – наводи се у саопштењу Тужилаштва.
Немили догађај одиграо се у четвртак, нешто пре 10 сати у дворишту породичне куће у Улици Светозара Милетића са бројем 14 у Каћу, где живе отац и син. Њих двојица су се, према причама комшија, тог јутра претходно посвађали, после чега је Живорад отишао на њиву да посеје јечам. Када се после обављеног посла на њиви вратио, трактор је паркирао испред куће, а када је ушао у двориште, отац је пуцао у њега из ловачке пушке, за коју има дозволу, јер се раније бавио ловом.
Чувши пуцањ, неко од комшија је позвао полицију, а убрзо је стигла и Хитна помоћ, која је тешко повређеног Живорада транспортовала у Ургентни центар, где је задржан на лечењу. Узнемирене и уплашене комшије казале су да не знају тачан разлог свађе између оца и сина, али да се сада могу чути непроверене приче да је до породичних размирица дошло, јер је отац, наводно ћерки преписао земљу.
За Милорада кажу да је слабо покретан и да се креће помоћу штапа, а он супругом, и син са својом породицом, живе у одвојеним кућама у истом дворишту.
БОНУС ВИДЕО - „РЕКЛА ЈЕ – ЈЕДАН ЈЕ ПАО МРТАВ“ Комшиница открива: Баба дечака осумњиченог за убиство тражила помоћ
Препоручујемо


ОТАЦ ИЗ ЛОВАЧКЕ ПУШКЕ ПУЦАО У СИНА: Свађа претходила пуцњави - познато стање мушкарца рањеног у Каћу (ВИДЕО)
09. 11. 2023. у 11:51 >> 12:14

ПРВИ СНИМЦИ СА МЕСТА ПУЦЊАВЕ У КАЋУ: Рањени мушкарац хитно пребачен у болницу (ВИДЕО)
09. 11. 2023. у 11:29

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

ДИПЛОМАТСКИ СКАНДАЛ У ЕВРОПИ: Откривени агенти, радили за Трампа - познато шта им је био план
ДАНСКА влада је опозвала отправника послова САД у земљи након што су обавештајне службе тамо откриле да најмање три америчка држављанина раде на "операцијама утицаја" на Гренланду како би земљу удаљили од Данске и приближили САД.
27. 08. 2025. у 13:24
Коментари (0)