МИНИСТАР ДАЧИЋ: Од 1. новембра одржана 25.172 скупа, на 13.138 локација саобраћај био блокиран
ПОТПРЕДСЕДНИК Владе и министар унутрашњих послова Ивица Дачић навео је да су од 1. новембра прошле године, када је пала надстрешница на Железничкој станици у Новом Саду, када је погинуло 16 људи, одржана 25.172 скупа у Србији, а да је на 13.138 локација саобраћај био блокиран.
Foto: Printskrin
Он је, током скупштинске расправе, говорећи о раду полиције током последњих месеци, нагласио да је од тог броја 97 - 98 одстоскупова било непријављено због чега нису били у складу са Законом о јавном окупљању.
"Исто тако, било је 13.138 локација, на којима је саобраћај блокиран. Погледајте колико је то непријављених скупова, колико проблема за полицију да обезбеди скупове, а да при томе додам насиље које се појавило после 28. јуна, према полицијским службеницима, а онда нападе на полицију због наводне полицијске бруталности", рекао је Дачић.
Он се осврнуо и на неке од навода опозиције, да је полиција током протеклих месеци прекршила своја овлашћења.
-Од 12. августа до 6. октобра су 152 полицијска службеника повређена. Па како 152 полицијска службеника повређена, а полицијска бруталност? Па колико онда треба да буде хиљада и хиљада демонстраната повређено, ако су повређена 152 полицајаца?, упитао је Дачић.
Он се осврнуо и на изјаве опозиционих посланика у којима кажу да су у Скупштини расправља "док на улици траје велика побуне".
-Данас у 12 сати је било 530 људи у Београду, на 10 локација. Велика побуна, заиста, казао је Дачић
(sputnikportal.rs)
БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Страхиња Тривковић дипломата знања и спорта
Препоручујемо
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити
ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.
27. 01. 2026. у 07:44
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)
КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.
27. 01. 2026. у 11:26
Коментари (0)