НАСТАВЉЕНО СУЂЕЊЕ "МАЛЧАНСКОМ БЕРБЕРИНУ": Лекар сведочио о Моникиним повредама, психолог о вештачењу оптуженог

Ј. ЋОСИН

02. 09. 2020. у 21:40

САСЛУШАЊЕМ лекара Клиничког центра Ниш и вештака психолога Специјалне затворске болнице у Београду, у Вишем суду у Нишу настављен је поступак против Нинослава Јовановића (47).

НАСТАВЉЕНО СУЂЕЊЕ МАЛЧАНСКОМ БЕРБЕРИНУ: Лекар сведочио о Моникиним повредама, психолог о вештачењу оптуженог

Малчански берберин / Фото: Ј. Ћосин

Мушкарац познат под надимком  "малчански берберин" оптужен је за злостављање дванаестогодишње Монике К.

На главном претресу, који је био затворен за јавност, лекар се, како незванично сазнајемо, изјашњавао о повредама које је задобила девојчица током вишедневне отмице, док је психолог говорио о психијатријском вештачењу оптуженог.

Јовановић је у 10.55, у пратњи петорице затворских чувара, са лисицама на рукама, са заштитном маском и визиром уведен у зграду суда. Због заштите малолетне девојчице, детаљи суђења нису познати.

Претрес је пратила мајка девојчице Александра, али по завршетку, ни она, ни њихов пуномоћник нису желели да дају изјаве медијима.

- Знате да је све затворено за јавност - рекла је кратко адвокатица која заступа девојчицу.

ДЕСЕТ ДАНА

ЈОВАНОВИЋ је 20. децембра прошле године отео Монику К. на путу до школе у Брзом Броду, намамивши је на превару да уђе у возило које је претходно украо. Након десет дана, измучена девојчица је пронађена у кући у селу Пасјача, али је манијак успео да умакне полицији. Ухапшен је 5. јануара на гробљу у родном селу Малча.

Александра је новинарима испред зграде суда кратко рекла да нема више снаге да било шта коментарише и да је све ово за њену породицу веома мучно.

Након вишечасовног испитивања лекара Клиничког центра и вештака психолога, рочиште је завршено. Наредно је заказано за 16. септембар.

На претходном претресу саслушани су вештаци неуропсихијатријске струке, који су образложили да је Нинослав био урачунљив када је починио дело које му се ставља на терет, што је он покушао да оспори.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује

"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".

22. 01. 2026. у 17:27

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: Види се да из авиона да је АИ - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)

БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.

22. 01. 2026. у 10:10

Коментари (1)

ОН ТО НИЈЕ ЗНАО: Неда Арнерић била заљубљена у чувеног певача