СНИМАК ДРАМЕ КОД ЛЕПОСАВИЋА: Запалила се кућа у којој живи непокретна старица, комшије је извлачиле кроз прозор (ВИДЕО)

Новости онлине

28. 02. 2021. у 18:38

У СЕЛУ Каљин у општини Лепосавић данас је изгорела кућа због лоших електричних инсталација.

СНИМАК ДРАМЕ КОД ЛЕПОСАВИЋА: Запалила се кућа у којој живи непокретна старица, комшије је извлачиле кроз прозор (ВИДЕО)

Фото: Принтсцреен

Причињена је велика материјална штета, али повређених није било захваљујући комшијама који су непокретну старију особу изнели кроз прозор куће захваћене пламеном.

- Полиција је обавештена нешто после 11 сати да је у селу Каљин избио пожар на породичној кући власника Х.И. Ватрогасне јединице су изашле на терен и установиле да је пожаром захваћен већи део куће - потврдио је портпарол тзв. косовске полиције за регион Север поручник Бранислав Радовић.

Узрок пожара су највероватније лоше електричне инсталације. На терен је изашао и противпожарни инспектор.

Исмет Исламовић, директор Канцеларије за заједнице и повратак у општини Лепосавић, који је и родом из Каљина, потврдио је да је цела кућа изгорела.

- Кућа је тотално изгорела, све што су имали унутра је изгорело, документа, фрижидер, шпорет и све живо, само оно што је човек имао на себи, то је остало - казао је Исламовић.

Наводи да је у тренутку избијања пожара у кући била мајка власника која је непокретна, а комшије су је изнеле кроз прозор куће у пламену.

- Власник није био ту, ни његова супруга, а комшије су виделе да се пуши кућа и дотрчале су и изнеле је кроз прозор. Још само та једна соба није била захваћена иначе била би катастрофа.

Исламовић је потврдио да је у међувремену разговарао са градоначелником општине Лепосавић Зораном Тодићем како би се пронашао начин да се помогне породици која је остала без крова над главом.

У мешовитом селу Каљин у општини Лепосавић живи око 30 српских и бошњачких породица.

(Коссев)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.

30. 12. 2025. у 20:45

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

МИ СМО ДЕЦА ОБИЛИЋА, НЕ КОПИЛАД ГРУХОЊИЋА Објављена антиблокадерска химна о победи православља над Пицулиним слинама (ВИДЕО)