ИВАНА МИЛЕНКОВИЋ: Музика и књиге воде ме у свет маште, а волела бих да Никола Јокић дође у емисију "Један добар дан"

Душан Цакић

13. 06. 2023. у 08:05

ВОДИТЕЉКА Ивана Миленковић искрено о послу и каријери, музици и спорту, архитектури и о свему ономе шта је одведе у нове светове.

ИВАНА МИЛЕНКОВИЋ: Музика и књиге воде ме у свет маште, а волела бих да Никола Јокић дође у емисију Један добар дан

Фото: Немања Петровић

Једно од најомиљенијих ТВ лица, водитељка РТС-а Ивана Миленковић, коју тренутно гледамо сваког радног дана у 13.00, у емисији "Један добар дан", открила је за "ТВ Новости" занимљиве детаље о свом послу, телевизијским форматима које је радила, пословним жељама, очекивањима, плановима и архитектури која јој је, на неки начин, и отворила врата телевизије. Ивана је истакла да у емисији највише воли рубрику "Један добар ручак", како би код куће могла да искористи кулинараке вештине кувара који гостује у програму. Такође, говорила је како и на који начин са колегама припрема емисију, али и о двојици изузетних људи, једном научнику светског реномеа са којим је разговарала и једном који је свет спорта "окренуо наопачке" и кога прижељкује да угости. 

*Тренутно вас гледамо у новој емисији забавног програма РТС-а "Један добар дан", са колегама Кристином Раденковић, Драганом Косјерином, Стефаном Поповићем и Стефаном Бендићем. Какав је осећај радити потпуно забавну емисију и да ли се заједнички припремате?

- До сада сам прошла кроз различите телевизијске формате и радила бројне емисије у свим програмима РТС-а, осим у Забавном. То је заиста драгоцено искуство и захвална сам многим људима са којима сам радила и уз које сам много научила. Ипак, одувек сам прижељкивала да радим емисију Забавног програма и веома ми је драго што је сада коначно дошло време за тако нешто. Велико је задовољство радити са одличном екипом. Свако од нас са уредницима припрема емисију коју ће водити, креирамо занимљиве и разнолике сегменте, бирамо теме за разговор, осмишљавамо ток емисије. Међусобно се лепо слажемо и подржавамо једни друге и зато уживам у припреми сваке емисије. Иако сваки дан није добар дан, наша екипа се труди да и из лоших искустава научимо нешто корисно, да се нађемо једни другима у невољи јер помажући другима у ствари помажемо и себи.

Фото: Никола Ристић РТС

*Која је по вашем мишљењу најбоља и најзанимљивија рубрика емисије?

- Свака рубрика у емисији "Један добар дан" интересантна је и специфична на свој начин. Не издвајам ниједну, јер подједнако доприносе квалитету и занимљивости. Ипак, током емисије, која је у време ручка и ми у студију огладнимо, а жељно ишчекујем да видим како изгледа "Један добар ручак" и да пробам да, касније, и ја код куће то применим.

*Имали смо прилике да вас гледамо у образовно-научном програму, културно-уметничком и информативном програму кроз "Јутарњи програм" и сада у емисији "Један добар дан". У ком се најбоље сналазите и који формат ви издвајате?

- Сваки од формата које сам до сада радила има своје разноликости и изазове, али и много заједничких ствари и сваки од њих је био једна велика школа за ово што сада радим. Међутим, верујем да је емисија као што је "Један добар дан" заиста мој посебан изазов. Забавни програм, више него било који други, пружа могућност да се покаже креативност, спонтаност, да се створи позитивна атмосфера. Овакав тип емисије не доноси само забаву, већ и могућност да се повежете са гледаоцима на посебан начин, да унесете радост и осмех у животе људи, што је заиста непроцењиво искуство.

*Образовање сте стицали кроз архитектуру, и да ли сте некад размишљали да направите неку емисију о тој креативној и функционалној уметности? Да ли понекад нешто пројектујете?

- Одлука да упишем Архитектонски факултет настала је из љубави према уметности и дизајну. Фасцинирала ме је идеја да обликујем простор и стварам места која утичу на животе људи. Архитектура је спој креативности, технике и функционалности, а то је оно што ме је привукло. Иако сам фокус ставила на рад у медијима, архитектура је и даље присутна у мом животу. Између осталог, управо сам кроз њу ушла у свет медија. Мој први ангажман на РТС био је у оквиру емисије "Све боје живота" где сам снимала "Иванине приче о архитектури". Можда ћу у будућности имати шансу да широј публици представим фасцинантан свет архитектуре кроз неку ауторску емисију. То би ми омогућило да комбинујем своју страст према архитектури са водитељским и уредничким вештинама које сам развила током година.

Фото: Никола Ристић РТС

*Који гост у било којој емисији коју сте радили је на вас оставио најбољи утисак?

- Било је заиста много незаборавних тренутака и инспиративних људи са којима сам разговарала током свих ових година - познатих глумаца, певача, спортиста, уметника и научника. Тешко је издвајати, али морам да кажем да постоји један гост који је на мене оставио посебан утисак - Влатко Ведрал, чувени научник који се бави квантном физиком, познат широм света. Његов ентузијазам и страст према ономе што ради су заиста заразни, а скромност и спремност да подели своје знање веома инспиративни. Такође, изузетно је љубазан, приступачан и отворен за разговор.

*Са којом личношћу бисте волели да имате интервју, а са којом до сада нисте разговарали? 

- Волела бих да нам у студио "Једног доброг дана" дође Никола Јокић. Не само зато што је изванредан спортиста и, уз Новака Ђоковића, један од спортских симбола нације, већ и веома инспиративна личност чији је пут до успеха обележен несвакидашњим следом догађаја који су га довели до тога да је постао играч који је из корена променио начин игре у "НБА" и практично га, жаргонски речено, "окренуо наопачке".

Фото: РТС

*Која су ваша интересовања која вас испуњавају?

- Уживам у разноликости да се изразим кроз различите сфере. Свирање клавира и певање ми пружају прилику да то урадим кроз музику, да се опустим и искажем своје емоције. Уживам у читању књига, јер кроз њих волим да одлутам у свет маште, проширим своје знање и подстакнем креативност. Спорт је нешто без чега дефинитивно не могу. Од трчања, вожње ролера и бицикла, до скијања на снегу и води, обожавам изазове које спортске активности доносе. Пливање је такође нешто што ме испуњава због осећаја слободе и мира.

*Да ли можете да се присетите неке ситуације са снимања неке емисије, коју ћете памтити до краја живота?

- Током рада на РТС било је заиста много таквих ситуација, које се најчешће дешавају током емисија живог програма, баш због непредвидивости. Гледаоци углавном то не виде, а водитељи се труде да упркос свему томе остану прибрани. Неке су занимљиве и смешне али, нажалост, највећи утисак оставе оне тужне, које се понекад десе. Никада нећу заборавити једну такву, која се догодила 2020. године када је веома близу студија "Јутарњег програма" експлодирала плинска боца. Тада је двоје људи страдало. Усред разговора који сам водила са гостом чула се снажна детонација од које се затресао читав студио. Међутим, у програму се то скоро уопште није чуло због врсте микрофона које смо користили. Гост се само на тренутак окренуо. Одмах сам му поставила следеће питање и наставили смо разговор. У том тренутку нико у режији није имао информацију о томе шта се дешава. Сви смо чекали да нам јаве да ли да прекидамо програм. Била сам забринута за своје колеге, пошто је детонација била заиста јака. Веома брзо су нам обајснили о чему је реч, а наш репортер се јавио са лица места.

БОНУС ВИДЕО:

ОСТВАРИЛО МИ СЕ И ВИШЕ НЕГО ШТО САМ ЖЕЛЕЛА | Са звездама на ти | Бр. 13 | Барбара Бобак

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ

ДНЕВНИК СТЕПИНЦА ЗАГРЕБ КРИЈЕ ДЕЦЕНИЈАМА: Интервју - Проф. др Предраг Илић, аутор тротомне студије о злочинима у НДХ

О НЕКАДАШЊЕМ загребачком надбискупу Алојзију Степинцу (Брезарић, 1898 - Крашић, 1960) и његовој улози у Независној Држави Хрватској током Другог светског рата, објављен је у Републици Хрватској огроман број историографских и хагиографских књига, зборника радова, фељтона, чланака, али не и његов дневник у пет књига, који је водио од 30. маја 1934. до 13. фебруара 1945. године.

15. 12. 2024. у 13:55

ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије немогућа мисија у квалификацијама за Светско првенство?

ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?

Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.

14. 12. 2024. у 13:16

БИЛА САМ ТРУДНА, А ОН ЈЕ БИО ГРУБ: Камера забележила Нолетову и Јецину свађу - снимак изненадио све

БИЛА САМ ТРУДНА, А ОН ЈЕ БИО ГРУБ: Камера забележила Нолетову и Јецину свађу - снимак изненадио све

НОВАК и Јелена Ђоковић у емотивној вези су од 18. године, што значи да су пола живота провели заједно. Важе за један од најскладнијих парова, али и код њих се дешавају несугласице.

15. 12. 2024. у 12:00

Коментари (0)

СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Оваква крађа још није виђенa, Енглези кипте од беса!