НАГРАДА ГЛУМЦУ АЛЕКСИ СИМИЋУ: Млади уметник из Грачанице освојио признање за најбоље глумачко остварење
ОДЛУКОМ жирија публике младом глумцу Аматерског позоришта "Јанићије Поповић" Дома културе "Грачаница", Алекси Симићу, јуче је на 62. Фестивалу аматерских позоришта Србије уручено признање за најбоље глумачко остварење у представи "Игра".
Фото: Д. Зечевић
Млади глумци су на сцени Културног центра у Кули извели представу "Игра" а према мишљењу публике, домаћина и других учесника оставили су снажан утисак.
- Домаћин фестивала директор Културног центра Кула Каменко Бертић оценио је да су млади глумци са Косова и Метохије оставили снажан утисак и да је сваки од младих глумаца уложио велики труд у овој представи и посебно издвојио младог глумца Алексу Симића који је у представи играо мачора Шицкаистичу из грачаничког Дома кутуре и додају да је наступом деце глумаца из Грачанице био задовољан и редитељ представе Бошко Бошков. Иначе, овогодишњи Фестивал аматерских позоришта Србије 62. по реду окупио је аматерска позоришта из Куле, Лесковца, Бечеја, Београда, Трстеника, Смедеревске Паланке, Пријепоља и Грачанице.
Организатори Фестивала су Савез аматера Србије, Културно просветна заједница општине Кула и Културни центар Кула у чијим просторијама се Фестивал реализује, а домаћин Фестивала је општина Кула.Одлазак представе „Игра“ на 62. Фестивал аматерских позоришта Србије помогли су Министарство културе и информисања Владе Републике Србије и Општина Грачаница.
Препоручујемо
НОВИ РОМАН ТОНИЈА ПАРСОНСА: Омиљени британски писац написао трилер "Жена ближњега твога"
05. 07. 2021. у 17:13
ДВЕ "КОЛАЈНЕ" СЛОБОДАНУ БЕШТИЋУ: Завршен 46. Фестивал монодраме и пантомиме
05. 07. 2021. у 15:18
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
БОМБА, АУТОМАТ И ЦРНА БЕРЕТКА: Хрватски градоначелник се маскирао у Томпсона из "Чавоглава" - поред њега и "Пленковић" и "први човек Загреба
ДАНАС је у Светој Недељи одржан карневал Фашник, а на позорницу се попео и градоначелник овог места Дарио Зуровец који је био обучен као контроверзни хрватски певач Марко Перковић Томпсон који је познат по својим проусташким ставовима и песмама.
14. 02. 2026. у 14:35
Коментари (0)